Adófórum

Adózási és számviteli információk

EVÁS-ból kettős

EVA

EVÁS-ból kettős

HozzászólásSzerző: SZESZE » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szép jó reggelt Mindenkinek!

Kérem, hogy mielőbb segítsetek, mert az éjszaka eszeme jutott, hogy ha valaki EVÁS /bevételi nyilvántartás/ volt és eladta a céget 100 %-ban, akkor mikortól nem EVÁS. Julius 25-én történt a változás - jegyzőkönyv, cégbíróságnak változásjelentő megküldése - de még most sincs bejegyezve. Mi ill. a vállalkozó azóta bocsátott ki számlát  ÁFÁS-t, mivel én azt mondtam neki, hogy julius 25-e óta már kettősben van, valamint társaságiadós lett. De nem tudom, hogy meg kellett volna várni a cégbírósági bejegyzést, addig EVÁS vagy azóta társaságiadós? Most már nem is tudom, annyira belegabalyodtam. Hiába érdeklődtünk, a cég Bp-i székhelyű volt, most átkerül a Pest megyéhez, de még mindig sehol semmi.  Kérem segítsetek, mert kicsit elkeseredtem, hogy most melyik változat a jó!    Előre is köszönettel    SZESZE

SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EVÁS-ból kettős

HozzászólásSzerző: SZESZE » hétf. okt. 15, 2007 5:21 am

Még mindig én vagyok, azt elfelejtettem leírni, hogy az adatmódosítót megküldtem az APEH-nak a változásokról. ÁFA, kettős vezetés, tulajdonos, köszi SZESZE 

SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EVÁS-ból kettős

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. okt. 15, 2007 8:52 am

Szia SZESZE!

Az EVA alanyiság megszűnik a változást megelőző nappal, ha már nem felel meg a feltételeknek. Azaz esetedben júl.24-ével (2002.évi XLIII.tv. 3.§ (1) b/). Be kell adni a 0743-at ezzel a nappal, ha bevételnyi nyilvántartást vezett 30 napon belül, ha számvit. tv. szerint kettőst, akkor 150 napon belül.  

Üdv: Böbe 

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EVÁS-ból kettős

HozzászólásSzerző: SZESZE » hétf. okt. 15, 2007 11:49 am

Szia Böbe!

Köszönöm a válaszodat. A 0743-ast nem adtam be, gyorsan megcsinálom és elküldöm. A cégbírósági bejegyzés miatt vagyok oda, mert még mindig nem jegyezték be a változást. Remélem semmi gond nincs, csak nincs idejük rá.További szép napot és további jó munkát kívánok: SZESZE

 

SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EVÁS-ból kettős

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. okt. 15, 2007 11:58 am

Szia!

Érdekes, mert hamarabb szokott menni a bejegyzés, persze nyári szabi is volt, és nyilván feltorlódtak az ügyek,  remélhetőleg minden rendben van. További szép napot neked is. Üdv: Böbe

 

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EVÁS-ból kettős

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. okt. 15, 2007 12:29 pm

Szia Szesze!

Én nem akarlak elkeseríteni, de tavaly októberben volt nekem is pont egy ilyen esetem. Mivel a tulajdonos váltás miatt másik cégbírhoz, másik apehhoz is került, nagyon sokáig húzodtak a dolgok. Az apeh össze vissza küldözgette egymásnak a változásbejelentő lapokat, mert még nem volt feldolgozva a cégbíron sem és nem látták a rendszerben, nem tudták egyszerűen hová tenni a dolgokat. A 0643-as még nov. elején le lett adva, de áprilisban küldtek még ki egy papírt, hogy nem tudják valami miatt feldolgozni, szóval hónapokig ment a herce -hurca. Várj türelemmel és készülj fel. Azért drukkolok, hogy a Te esetedben könnyebben menjen!!!

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EVÁS-ból kettős

HozzászólásSzerző: SZESZE » hétf. okt. 15, 2007 5:18 pm

Sziasztok Böbe és Kata!

Köszi a segítségeteket, csak azért vagyok kicsit oda, mert ugye biztosan lehet azért számlázni, dolgozni, hogy nem kaptuk meg még a végzést? Szerintetek az ÁFA bevallást is küldhetem a III. negyedévre?  Köszi SZESZE

SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EVÁS-ból kettős

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. okt. 15, 2007 6:32 pm

Szia Szesze!

Küldjed, mert jogos a küldése. Viszont arra számítsál, ha esetleg még nem dolgozták fel a változásbejelentőt, akkor vissza fognak írni, hogy a bevallás feldolgozhatatlan. De neked legyen bizonyítékod, hogy elküldted időben. Nekem is jött a papír, fel kellett hívnom az ügyintézőt és elmondani mi történt. Szóval aztán végül minden a helyére került és rendben volt, csak közben sok felesleges levelezgetést, telefonálgatást kellett lebonyolítani. De Nektek már úgy kell eljárni, hogy átment áfásba.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EVÁS-ból kettős

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. okt. 15, 2007 6:56 pm

Persze, lehet dolgozni is meg számlázni, Áfa-bevallást meg muszáj küldeni, nehogy bírság legyen a vége. A változásbejelentőt beküldted, azon rajta van, hogy mikortól áfás. Ahogy Kata is írta, előbb-utóbb rendeződik, bár lehet, hogy lesz egy-két telefonálgatnivaló, sajnos.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EVÁS-ból kettős

HozzászólásSzerző: SZESZE » hétf. okt. 15, 2007 8:20 pm

köszi mégegyszer a segítségeteket. Jó éjszakát kívánok mindkettőtöknek! SZESZE
SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég