Adófórum

Adózási és számviteli információk

MI kell egy Zöldséges bolt vezetéséhez?

Egyéni vállalkozók

MI kell egy Zöldséges bolt vezetéséhez?

HozzászólásSzerző: Grelex » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Hello!

Úgy hozta a sors, hogy átvehetnék egy bevezetett zöldséges boltot. Én soha sem voltam vállalkozó és semmilyen üzleti, eladói végzettségem sincs. Karbantartó technikus vagyok. Dec 31-ig lesz ott  az elődöm. Minden érdekelne, vállalkozói, abból milyen, hisz most éppen szerencsére van főállásom! Milyen végzettség, élelmiszer-eladói, boltvezetői kell hozzá? És minden info plusz és kontra. Mindent hitelből indítanék, Teherautó sincs, de mivel bevezetett bolt, jó ügyfélkörrel, tömbházak körbe-körbe, ezért optimista vagyok. Jó áron lenne az üzletihelyiség bérelve és elöbb, utóbb a nejemmel szeretném családi vállalkozásban folytatni. Előre is köszönök minden infót!

 

Grelex
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

MI kell egy Zöldséges bolt vezetéséhez?

HozzászólásSzerző: Grelex » pén. okt. 05, 2007 6:15 pm

Ne haragudjatok, nem tudom módosítani az összeget és nem tudtam, hogy mennyim van! 50 pontra gondoltam ,most. Ha probléma, kérlek ne válaszolj és ne haragudj! Sorry
Grelex
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

MI kell egy Zöldséges bolt vezetéséhez?

HozzászólásSzerző: madora100 » pén. okt. 05, 2007 7:05 pm

Teszek fel valami kérdést 2oo pontért. Válaszoljál rá, elfogadom és lesz pontod.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

MI kell egy Zöldséges bolt vezetéséhez?

HozzászólásSzerző: bobemama » szomb. okt. 06, 2007 12:26 am

Ne haragudjatok, de azt hiszem ez így a többiekkel szemben nem tisztességes!!! Nem de...?
bobemama
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

MI kell egy Zöldséges bolt vezetéséhez?

HozzászólásSzerző: bobemama » szomb. okt. 06, 2007 12:32 am

Amúgy meg a legjobb megoldás a problémádra "egyenlőre" azt hiszem, hogy vegyél fel egy megfelelő végzettségű szakembert, a bolt vezetésére, míg a megfelelő végzettséget el nem éred/meg nem szerzed, s te addig csak maradj mint a tulaj/bérlő. Közben pedig tőle is tanulhatsz, s a megfelelő iskolát/tanfolyamot is elvégezheted.

Mert szerintem máskénnt nagyon sok problémád lesz.

 

bobemama
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

MI kell egy Zöldséges bolt vezetéséhez?

HozzászólásSzerző: adotanacs » szomb. okt. 06, 2007 2:22 am

Szia bobemama! Nem értem mi nem volna tisztességes. Én is jártam már ugy, hogy 50 pont helyett 150lett véletlenül bejelölve.  Ezt ugy is vissza tudja venni a kérdező, hogy saját válaszát is elfogadja. Madora segiteni akart, mivel  neki sok pontja van, a kérdezőnek pedig még szüksége lehet rá. Egyébként az a jó, ha minél több kérdést tesznek fel, hisz abból tanul mindenki. A kérdésfeltevéshez pedig pont kell. Egy idő után a rendszeres válaszadók eljutnak oda, hogy a pontok nem számitanak.  Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

MI kell egy Zöldséges bolt vezetéséhez?

HozzászólásSzerző: kovalkata » szomb. okt. 06, 2007 4:31 am

Sziasztok, szia Bobemama!

Gondolj csak bele, Neked is milyen rossz lenne, ha már nem lenne több pontod, de lennének még kérdéseid, amikhez mások segítéségére lenne szükséged, és nem tudnád feltenni. Ezért is kezdtük el a Fórumon a pont felajánlásokat, hogy ilyen módon is segítsünk azokon, akiknek a kérdések terén segítségre van szükségük. És ez természetesen nem csak egy-egy embernek szól, hanem mindenkinek, aki "pontokra szorulhat" azért, hogy válaszolni tudjunk a kérdéseire.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

MI kell egy Zöldséges bolt vezetéséhez?

HozzászólásSzerző: bobemama » szomb. okt. 06, 2007 4:57 am

Szervusztok!

Megértem én a segítség szándékát... bár én is voltam úgy, hogy nem volt pontom, s nem tudtam kérdezni...(pedig számomra nagyon fontos lett volna) mégis megvártam még kialakult pontom, s megszenvedtem érte. S biztos nem én voltam így egyedül.

Azért sem fer, mivel a pontokkal még vásárolni is lehet.

Pedig itt az a lényeg, lehet hogy én nem látom jól...(majd az adófórum vezetője megmondja), hogy igenis a tényleges válaszokért kapjuk a pontot, így sokakat tisztességtelen előnybe lehet hozni... családok bereggelhetnek s egymást segítik..s az ilyen alapon feltett kérdések-elfogadások /azt a választ ami nyilvánvaló, hogy miért irta.

Nem beszélve akkor az éves versenyről... tiszta lesz/volt az a győzelem.

De azért megpróbáltam neki segíteni pont nélkül is.

Tisztelettel Üdv!

 

 

bobemama
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

MI kell egy Zöldséges bolt vezetéséhez?

HozzászólásSzerző: kovalkata » szomb. okt. 06, 2007 5:14 am

Szia Bobemama!

Természetesen a Te álláspontod mögött is van igazság. Hisz ahogy mondani szokták: az éremnek két oldala van.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

MI kell egy Zöldséges bolt vezetéséhez?

HozzászólásSzerző: kovalkata » szomb. okt. 06, 2007 5:26 am

Szia Grelex!

Egyetértek Bobemama javaslatával. Szerintem, mivel van főállásod, egyéni vállalkozással indíts. Üzletnél választhatod az áfakört (általános szabályok szerint) és átalányadózást nem is választhatsz, mivel munkaviszonyban állsz. Így nem főfoglalkozású vállalkozóként fogsz kezdeni. Valóban vegyél fel egy már Bobemama által javasolt munkaerőt, és ő vigye az üzletet addig, amíg Te is kitanulod a szakmát. Így magad után nem kell a Tb járulékokat megfizetned, amíg lesz heti 36 órát meghaladó munkaviszonyod és a vállalkozásból nem veszel fel kivétet. Az alkalmazott után kell megfizetni a járulékokat. Erről minden hónapban a könyvelőnek bevallást kell küldenie. A kezdő vállalkozás az első évben mindig negyedéves áfa bevalló. A tehergépkocsit ha hitelre (lizingre) veszed és kezdő részletként az áfa összegét meg is fizeted, azt vissza is igényleheted az áfabevallásban. Egyenlőre ennyi jut eszembe a kérdéseddel.

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 113 vendég

cron