Adófórum

Adózási és számviteli információk

nyugdíj számítása

Tb, munkaügy, bérterhek

nyugdíj számítása

HozzászólásSzerző: SZESZE » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Szeretném megkérdeni, hogy ha az egyik BT beltagja 57 éves,  mi lenne a jóhoz közelítő megoldás, hogy mennyi jövedelmet vegyen ki, hogy minél több  nyugdíjat kapjon majd idővel.  Már most megvan az iparitanuló idővel a 4o éves biztosítási jogviszonya. Én nem értek hozzá és hiába olvasom, nem tudok neki felvilágosítást adni. Ha tudtok valamilyen tanácsot adni, hogy a változások közepette - új számítási mód - mit mondjak neki. Voltam a Fiumei úton a nyugdíjbizt. pénztárnál, de nem tudtam kivárni a soromat. Az utolsó kb. 5 évben soha nem volt neki minimálbér a fizetése. Mindig 8o-100 eFt körül keresett. Most a 131.000 Ft után fizetjük a járulékot. Előe is köszi: SZESZE

 

SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

nyugdíj számítása

HozzászólásSzerző: stamasi » szer. szept. 26, 2007 8:02 pm

Szia SZESZE!

Próbáld ki: ***itt található a kalkulátorok címszó alatt egy nyugdíj kalkulátor.

2008-tól a 2007-es megállapításhoz képest kb. 8 %-kal lesz kevesebb a nyugdíj. (A nettó nyugdíj megállapításánál a járulékokkal csökkentett tényleges nettó keresetet fogják figyelembe venni.)

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

nyugdíj számítása

HozzászólásSzerző: erdoapolas » csüt. szept. 27, 2007 12:50 am

Szia! A havi nyugdíj, és a nettó kereset viszonya 2008-tól, itt is lehet számolgatni, egy elérhetőséget adok én is. *** Üdv: Marcsi
erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

nyugdíj számítása

HozzászólásSzerző: bunny » csüt. okt. 25, 2007 6:56 pm

A nyugdíj alapját 1988. 01. 01-től veszik figyelembe a nyugdíjazásig. Tehát, már nem lehet pár év jövedelmével nagyon megemelni a nyugdíjat. Egyébként, célszerűbb lenne, még az idén elmennie. Most csak az SzJA-t vonják le (valamilyen központilag meghatározott kulcs alapján), jővőre viszont újabb 17 %-kal csökkentik a nyugdíj alapját képező jövedelmet. Ezt viszont nem nagyon ellensúlyozza az az évi 102-103 % szorzószám, amivel az utolsó 3 év jövedelmét megemelik. Egyébként, ha az idén elmegy nyugdíjba, akkor még két évig korlátlanul kereshet a nyugdíj mellett. Ha jővőre megy el, akkor egy évben (vagy időarányosan) csak a minimálbér 12-szeresét keresheti, mert e felett szüneteltetik az év végéig a nyugdíját. Szerintem, mindezt vegye figyelembe a munkatárs. Nem véletlen, hogy az idén mindenki szalad nyugdíjba, aki teheti.
bunny
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

nyugdíj számítása

HozzászólásSzerző: bandar@invitel.hu » szer. nov. 07, 2007 2:13 pm

Először is ,fontos dolog,hogy férfi,vagy nő az illető. Ez alapján lehet megmondani,hogy egyáltalán mi az a legközelebbi időpont,amikor igénybe veheti az öregségi nyugdíjat. Én azt tudom tanácsolni,hogy kérjetek egy szolgálati idő elismerési kérelmet a KRNYI-től és azon minden adat rajta van ( a szolg .idő és a bérek is ami után fizettek járulékot és figyelembe vehető a nyugdíjszámításnál.) Ha ez megvan,könnyedén ki lehet számolni mennyi lenne most a nyugdíja és abból már lehet kalkulálni,hogy a továbbiakban érdemes-e több kivett járulékolt jövedelmet elszámolni.

Persze minden csak tájékoztató jellegű,mivel a rengeteg változás miatt nehéz pontos összeget mondani. Azzal egyetértek,hogy aki csak tud,az idén mennyen nyugdíjba,mert minimum 5-8 %-kal kevesebb lesz a nyugdíja jövöre a bruttósítás végett.

 

bandar@invitel.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron