Adófórum

Adózási és számviteli információk

Átutalásos számla kifizetése készpénzben

Számlázás

Átutalásos számla kifizetése készpénzben

HozzászólásSzerző: zsuzsi_n@freemail.hu » kedd szept. 11, 2007 8:32 am

Szia!

Az első eredeti példány mindig az ügyfélé, akár kiadási, akár bevételi. Viszont Neki adnia kellene Neked bevételi pénztárbizonylatot , az első példányt, amit be tudsz rakni a könyvelésbe, talán ez lenne a legjobb megoldás mind a két fél részére.

Üdv: Zsu

zsuzsi_n@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Átutalásos számla kifizetése készpénzben

HozzászólásSzerző: M.Éva » kedd szept. 11, 2007 9:08 am

Szia Zsu! Vitatkoznom kell Veled, mert a pénztárbizonylatok eredeti (1. pl)példánya mindig a saját könyvelés példánya. Bevételezéskor nyugtát adunk a partnernek. Kiadáskor az aláírásával igazolja a pénz felvételét, erröl semmit sem kell adni! Ha cég nevében jár el- majd ha a saját cégében befizeti a tőlünk kapott pénzt a pénztárba, ott kap nyugtát, ami igazolja, hogy a pénzt "nem felejtette a saját zsebében"! Ezek szerint a kiadásokat Te a tömb tőpéldányáról könyveled? Nem szabályos!!

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Átutalásos számla kifizetése készpénzben

HozzászólásSzerző: zsuzsi_n@freemail.hu » kedd szept. 11, 2007 10:38 am

Szia Éva!

Teljesen igazad van! A nyugtára gondoltam én is, csak annyi bizonylatot olvastam az előzőben, hogy az tudatosult bennem. Tudom, hogy egy ilyen "szócsere" nem kis baki! Köszönöm a kijavítást! ;)

Üdv: Zsu

zsuzsi_n@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Átutalásos számla kifizetése készpénzben

HozzászólásSzerző: Virgo14 » vas. szept. 16, 2007 6:55 am

SZia!

Bár már rengetegen megírták, én is megerősítelek abban, hogy jogod van az utalásos számlát készpénzben kiegyenlíteni, csak a bevételi bizonylattal igazolnod kell a számla rendezését!

Üdv

Virgo

Virgo14
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Előző

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég