Szia!
Én visszakérném az átutalásos számlát amit adtam neki, készítenék egy másik számlát készpénzesről, és ezzel egyidőben kifizetném a fizetnivalómat. Marcsi
Szia Gabriella!
Miért ne egyenlíthetnétek ki egy átutalásos számlát készpénzben? Én nem tudok róla, hogy ezt tiltaná valami. Jó persze gondolom, hogy nem egy 10 000 000 Ft-os számláról van szó.
Az úgy teljesen rendben van, hogy rendezitek a számlát kp-ben és ő erről kiállít egy bevételi pénztárbizonylatot, aminek a nyugtáját megkapjátok.
Sziasztok! SZerintem egy 10mFt-os számlát is jogában áll kifizetni mindenkinek készpénzben, csak mivel 5mFt feletti az összeg, így be kell jelenteni az Apeh-nak. Általában több egymást követő napra elosztjuk a kifizetést, hogy ne haladja meg az 5mFt-ot. Miért ne lehetne kp-vel rendezni az átutalásos számlát. A példa kedvéért gondoljatok egy tárgyi eszköz beszerzésre, ahol sokszor előfordul, hogy az önerőt kp-ban fizetik be, erről kapnak egy bevételi pb-ot, a számla pedig átutalásos fizetési móddall van kiállítva. Nagyon sok kiutalás előtti áfa ellenőrzésen voltam már, ahol a leírt példa soha nem okozott gondot. További példa: a román vásárló folyamatosan vásárol az egyik cégemnél átutalásos számlára. A számlák egyrészét utalja, egy részét kp-val fizeti. Szóval a gyakorlat szerint semmi akadálya a kp biz-on történő bevételezésnek.
Üdv: János
Szia!
Nyugodtan ki lehet fizetni kp-ban a számlát, csak akkor lehet "problémás" ha 5 millió felett van, mert azt be kell jelenteni az Apeh-nak. De, ahogy János is írja részletekben is ki lehet fizetni. Csak arra kell még figyelni, hogy legyen kiadási pénztárbizonylat, amin átveszi az összeget az aláírásával!
Üdv.: Szilvi
Kiegészítésként: nektek egy zöld színű bizonylatot ad partner amin "Nyugta" felirat található, ez a partner bevételi pénztár bizonylatának a második példánya. Te ezzel a nyugtával bizonyítod, hogy kifizetted a számlát, és ezt könyveled 454-re és 381-re. A szilvi válaszát csak annyiban módosítanám, hogy nem kiadási kell, hanem az előbb leírtak szerint bevételi. Persze Te állíthatsz ki kiadási pb-ot amit át adsz a partnernek, de szerintem neked a partner által kiállított bevételi másod példánya a fontos.
Üdv: János
Szia János!
Kiadásit azért írtam, mivel a pénztárból készpénzt fog kifizetni a partnernek, szerintem ez is úgyanúgy elfogadható, hogy a partner aláírásával igazolja, hogy megkapta a pénzt. Az általad említett nyugtát, akkor kell adnia a partnernek, ha személyesen az ő székhelyén a pénztárába kerül befizetésre a pénz, tehát odaviszem neki a pénzt. De ha eljön hozzám, akkor én adom neki a pénzt, a pénztárból, tehát át kell tőlem vennie.
Üdv.: Szilvi
Szia Szilvi!
Teljes mértékben igazad van. Nem gondoltam át a pénzügyi teljesítés helyszínét. Tehát vagy kiadási, vagy bevételi a helyszíntől függően. Ha én fizetem ki a pénztáramból az én telephelyemen, akkor kiállítok egy kiadásit. Ha elviszem a pénzt és befizetem a pénztárába, akkor kiállít egy bevételit.
Köszi Üdv: János
Sziasztok!
Kifizetheti kp-ben, ez tiszta sor. Egyet nem értek viszont: a kiadási pt bizonylatot nem adjuk át a partnernek, mivel az első példány megy a könyvelésbe, a második pedig a tőpéldány, ami marad a nyugtatömbben. Ebben az esetben egy átvételi elismervényt kell készíteni, amit te a kiadási pt.bizonylat mögé csatolsz, a partner pedig ez alapján vételezi be a saját pénztárába az összeget. Egyébként János tökételetesen leírta az egészet.
Üdv: Csesztike
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég