Adófórum

Adózási és számviteli információk

felvásárlási jegy

Számlázás

felvásárlási jegy

HozzászólásSzerző: agro-mester » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Kérdésem a következő: Emberkém mezőgazdasági őstermelő és egyben családi gazdaság vezetője. Az őstermelői igazolvány mellett bejelentett adószáma van és áfakörös. Dinnyét termel és mindezek után azt az idén nem számlával, hanem felvásárlási jegy ellenében adta el. Mit tudok én kezdeni a behozott felvásárlási jegyekkel. El tudom számolni mint bevétel? 

Segítségeteket előre is köszönöm? 

 

agro-mester
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

felvásárlási jegy

HozzászólásSzerző: kati1012 » pén. aug. 24, 2007 12:32 pm

Az adószámos ősteremlőnek számla kibocsájtási kötelezettsége van. Nem értem, hogyan adhatta el felvásárlási jegy ellenében.  Ha jól értelmezem aki felvásárolta, az kompenzációs felárat számolt fel. Szerintem mást nem tud tenni, mint visszakérni a felvásárlási jegyet, cserébe kibocsájt az eladásról számlát, mely esetben ha kell, az elküldött bevallásokat pótlólag önellenőrzéssel helyesbitik.
kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

felvásárlási jegy

HozzászólásSzerző: agro-mester » pén. aug. 24, 2007 12:41 pm

Szia Kati!

Igen, ezért vagyok most teljesen rosszul. Meggyőzték a piacon, hogy ne adjon számlát, hanem xp. állít ki felvásárlási jegyet és így mindenki jól jár. De ő számla köteles és ezt nem vette figyelembe. Mindez ebben a hónapban volt, de csak azt tudom elképzelni, hogy visszaadja a felvásárlási jegyet és számlát állít ki. Jól gondolom?

agro-mester
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

felvásárlási jegy

HozzászólásSzerző: stamasi » pén. aug. 24, 2007 12:45 pm

Szia!

Egyetértek Katival. Valahogy ha van rá lehetőség számlát kellenne utólag kiállítani ezekről az eladásokról, nem tudom mennyi van, mert ez így nagyon nem oké.

Ha az általános szabályok szerinti adózást választotta az áfában, akkor kötelezettséget vállalt adófelszámításra, számla kiállítására, stb. Tehát nyilvánvaló, hogy párhuzamosan a kettő nem megy, hogy felvásárlási jeggyel adja el az árut. Egyébként, aki felvásárolta is kerülhet emiatt szorult helyzetbe, mert ő levonja a kompenzációs felárat, és mondhatják neki, hogy nem kellő körültekintéssel járt el, és ezért le sem vonhatta volna.

Üdv.: Szilvi

 

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

felvásárlási jegy

HozzászólásSzerző: stamasi » pén. aug. 24, 2007 12:47 pm

Teljesen jól gondolod, még jó hogy csak ebben a hónapban volt. Egyébként mond meg neki, hogy vissza kell adnia a példányát és számlát kell kiállítani a felvásárló felé, ha a felvásárló nem akar belemenni, akkor jogosulatlanul igényli vissza a felvásárlási jegy alapján az áfát,bár nem tudom ez mennyire fogja érdekelni.

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

felvásárlási jegy

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » pén. aug. 24, 2007 12:57 pm

Áfa tv:

57. § (1) A bejelentkezéskor vagy azt követően a mezőgazdasági tevékenységet folytató adóalany jogosult arra, hogy az e fejezetben (= a mezőgazdasági termelő különleges jogállása) szabályozott jogállását megváltoztassa. Ha azonban élt a változtatás jogával, attól a változtatást követő második adóév végéig nem térhet el.

Vagyis a termelőnek nem volt joga a kompenzációs feláras megoldást választani, és ezért - Szilvi véleményét megerősítve -, a partner számára sem jogos a komp. felár levonása. Úgyhogy sztornózni kell a felvásárlási jegyet és a termelőnek pedig ki kell állítania a számlát.

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

felvásárlási jegy

HozzászólásSzerző: agro-mester » pén. aug. 24, 2007 12:58 pm

Igen így gondolom én is, mert évekkel ezelőtt a felvásárlási jegyekről év végén bevallást kellett adni. Gondolom ez most is így van,így mindkét fél megütheti a bokáját.

Nagyon közönöm, hogy segítettetek!

 

Üdv.:S.Éva 

agro-mester
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 54 vendég