Adófórum

Adózási és számviteli információk

nyugdíjas ev alkalmazottja

Tb, munkaügy, bérterhek

nyugdíjas ev alkalmazottja

HozzászólásSzerző: kerekaniko » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szép napot mindenkinek! A segítségeteket szeretném kérni, nyugdíja ev-nek milyen adatszolgáltatási kötelezettsége van maga és az alkalmazottja után. az alkalmazott havi bére 130.000,-Ft. Előre is köszönöm: Anikó

kerekaniko
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

nyugdíjas ev alkalmazottja

HozzászólásSzerző: stamasi » szer. aug. 01, 2007 7:03 am

Szia Anikó!

Nyugdíjas egyéni vállalkozónak 2007. évre a 0753-as számú bevallást kell majd beadnia 2008.febr.15-ig: 2007.01-03.hóig: 16 % egészségügyi szolg.járulékot fizet, április 01-től 9%-ot., valamint ápr.01-től 8,5% ny.járulékot.  Alap: vállalkozói kivét, átalányadózónál az átalányadó alapját képező jövedelem.

Alkalmazott után havonta kell bevallást tenni a munkabér után keletkező járulékokról, adókról a 0708-as számú havi bevalláson.

Üdv. Szilvi

 

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

nyugdíjas ev alkalmazottja

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szer. aug. 01, 2007 7:16 am

Szia! Még csak annyit fűznék  a témához,  hogy a ha egyéb kötelezettség nincs is a szakképzési hozzájárulás előlegéről a 0701-en kell vallani . most volt esedékes júl. 20-án Mária 
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

nyugdíjas ev alkalmazottja

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. aug. 01, 2007 12:35 pm

Szia Szilvi!

Ezt nem csak akkor kell fizetnie a nyugdíjas EV-nek, ha vesz fel kivétet (jövedelmet)? A HVG TB különszámban a nagy összefoglaló járulék TB táblázatban a kieg. tev. nyugdíjasnál azt írja, hogy ezek (amiket fent írtál) alapja a járulékalapot képező jövedelem.

Üdv. Kata

Bocsánat, Te magad is ezt írtad. Így rendben, én voltam a figyelmetlen. Azt hiszem ma jobb, ha nem válaszolok senkinek, mert minden balul sül el. Nem az én napom.

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron