Adófórum

Adózási és számviteli információk

A határidőben be nem adott bevallás

Egyéni vállalkozók

A határidőben be nem adott bevallás

HozzászólásSzerző: beszpremi.maria » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok !

 

Sziasztok. 

Kérem segítsen valaki: 

 

1.) Elfelejtettem beadni az áprilisi alkalmi munkavállalók utáni bevallást.

Nem volt még ilyenem, s nem tudom hogyan tehetem meg ?(0708-on kell bevallani ?)

2.)  A kiegészítő tevékenységet végző,- heti 36 órát meghaladó munkaviszonyban lévő egyéni vállalkozónak, -ha van nyeresége, a nyereséget  érdemes-e kivenni jöv. kivétként ?

Ha igen be kell e vallani év közben, (mikor), milyen járulékot kell fizetnie ?

Köszönöm a segítsét.

Marika 

beszpremi.maria
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

A határidőben be nem adott bevallás

HozzászólásSzerző: kohnmari » szomb. júl. 28, 2007 4:43 pm

Szia Marika!

 Az AM könyvesekről be kell adnod a 0708-ast, a főlapot és a 13-as lapot kell kitölteni, a 13-as lapon a közteherjegy értékét és a napok számát, jogviszony kódja 96-os.

A többes jogviszonyos  vállalkozónak csak abban a hónapban kell a 0758-ast beadni, ha van vállalkozói kivét. Az, hogyan érdemes kivenni, vállalkozói kivétként vagy osztalékként, azt számolgatással szoktam eldönteni év végén, hogyan jár jobban, figyelembe kell venni a munkaviszonyos jövedelmét. Viszont arra figyelj, hogyha nem veszed ki kivétként és negyedévente nyeresége van, akkor is meg kell fizetnie negyedévenként a 16 %-os vállalkozói SZJA-t és a 4 %-os különadót.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

A határidőben be nem adott bevallás

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szomb. júl. 28, 2007 4:46 pm

Szia! Alkalmi m. vállalót a 0708M-e bevallás 13-as lapon kell a napokat és a közteherjegy értéket feltüntetni , természetesen a  a munkavállaló személyi adataival.Visszamenőlegesen is ezen teheted meg.

A kieges tev. végző- 36 órát meghaladó m. viszonyban lévő e.vállalkozónak szerintem érdemes  számolgatni  hogyan jár jobban, ha kivétként kezelni ,  akkor a kivét után 8,5% nyug.j fizet + 9% eg.bizt.járulékot valamint az Szja-t . Ennek százaléka attól függ, hogy a munkabér + nyugdíj + a kivét összege meghaladja-e az 1700000,. Ft-ot, ha igen akkor amennyivel a kivét összege a fenti összeget meghaladja az 36% -os sávba esik, ha nem lépi túl akkor 18% Amennyiben osztalékként veszi ki , ha nincs kivét, akkor 35% Szja + 14% EHO és nem kell összevonni. Évközben  bevallani nem kell, csal elóleget fizetni, gondolom, nem eva-s. Remélem nem felejtettem ki semmit. Mária

 

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

A határidőben be nem adott bevallás

HozzászólásSzerző: kohnmari » szomb. júl. 28, 2007 4:49 pm

Szia Marika!

Nem olvastam el alaposan a kérdést, most látom, hogy kieg. tevékenységűt kérdeztél, és én többes jogviszonyosra válaszoltam. A kieg. tevékenységűnek nem kell beadni a 0758-ast, ha kivétet vesz is ki, majd év végén vallja be. A kieg. tevékenységűnél a kivét után meg kell fizetni a 8,5 % nyugdíjjárulékot és a 9 % egészségügyi szolgáltatási járulékot, valamint az SZJA-előleget. Üdv. Mari

Egy kis értelmezési hiba van a kérdésedben:

kiegészítő tevékenységű: nyugdíjas

többes jogviszonyú: heti 36 órát meghaladó munkaviszonnyal rendelkező vállalkozó

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

A határidőben be nem adott bevallás

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szomb. júl. 28, 2007 4:52 pm

Szia Mari! Lehet, hogy én rosszül tudom, a kieges e.vállakozónak kell beadni 0758-as bevallást? Nyugtassál meg ,hogy nem ,légyszi. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

A határidőben be nem adott bevallás

HozzászólásSzerző: kohnmari » szomb. júl. 28, 2007 4:56 pm

Szia Mária!

A kieg.tevékenységűnek nem kell beadni a 0758-ast, a kérdés engem is egy kicsit megzavart, mert úgy van feltéve, hogy kieg. tevékenységű (36 órás munkaviszonyos). Azért írtam az előző válaszomat, hogy tisztázzuk, hogy pontosan miről van szó.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

A határidőben be nem adott bevallás

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szomb. júl. 28, 2007 5:51 pm

Szia Mari ! Köszönöm a választ . Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

A határidőben be nem adott bevallás

HozzászólásSzerző: beszpremi.maria » szomb. júl. 28, 2007 7:49 pm

Jól tettem fel a kérdést, ugyanis heti 36 órás munkaviszonyban is van a kiegészítő tevékenységet végző (nyugdíjas) ev.

Ezért vagyok én is gondban.

Igazából befizettettem vele a 8,5 % nyjár. + 9% (Ápr.1-től) eü szolgáltatási jár-t, de nem vallottam be, mert nem találtam az eü szolg-nak helyet a 0758-ason.

Megkérdeztem az APEH-t. Ne tudjátok meg milyen válaszokat kaptam : csak magyarázkodtak össze-vissza. 

beszpremi.maria
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

A határidőben be nem adott bevallás

HozzászólásSzerző: kohnmari » szomb. júl. 28, 2007 7:52 pm

Szia Marika!

Bocs, akkor én értettem rosszul. Szóval, ha kieg. nyugdíjas, akkor mindegy, hogy dolgozik e heti 36 órában vagy sem, a kiegészitőként vonatkoznak rá a szabályok. Szóval nem kell neki a vállalkozói kivétet a 0758-ason bevallani, majd csak év végén, és a járulékokat is év végén kell bevallania. Üdv. Mari

A 0758-ast a nyugdíjasnak nem kell küldenie.

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

A határidőben be nem adott bevallás

HozzászólásSzerző: beszpremi.maria » szomb. júl. 28, 2007 8:14 pm

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Nem hiába szeretem ezt az oldalt.

Sziasztok, jó éjt mindenkinek.

Marika 

beszpremi.maria
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 104 vendég

cron