Adófórum

Adózási és számviteli információk

Euróban történő számlázás

Egyéni vállalkozók

EURó-ban történő számlázás

HozzászólásSzerző: kriszta4 » kedd okt. 24, 2006 7:06 pm

Kedves Mindenki!

Köszönöm mindenkinek az értékes hozzászólását, különös köszönet Madorának a válaszaiért, amiből valóban sokat tanultam.

És elnézést kérek mindenkitől, ha valakit megbántottam a 48. sz. válaszomban. 

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EURó-ban történő számlázás

HozzászólásSzerző: gerine » kedd okt. 24, 2006 7:16 pm

Kedves Kriszta.

Nem bántottál meg senkit, nincs miért aggódnod, csak ennek a sok munkának van egy kis játékossága is. Hiába vagyunk már "nagyok" de olyan jól esik egy kis "ajándék". Azért gondoltam arra, hogy amikor lezártad a kérdést, Madorát nem "jutalmaztad", de ezt nem is Ő tette szóvá, csak a más sikerének mi is örülünk, még ha ez most csak egymás közötti is. Szóval arról van szó, hogy a Fórumban ha elfogadunk egy kérdést, a felajánlott pontot a rendszer jutalmul annak adja, akit Te megjelölsz, és több választ is megjelölhetünk. Bocsánat, amiért lelkifurdalást ébresztettem Benned, nem ez volt a szándékom.

 

gerine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EURó-ban történő számlázás

HozzászólásSzerző: madora100 » kedd okt. 24, 2006 8:05 pm

Köszönöm szépen, hogy együtt gondolkodtatok Velem és segítettetek.Mindenki hozzászólásából profitáltam, bár én csak egy hozzászóló voltam sokunk közül. Nem az elismerés számít, de Geriné szavai mégis nagyon jól estek. Köszönöm mindenkinek, remélem még sok témában együtt lehetünk.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

EURó-ban történő számlázás

HozzászólásSzerző: madora100 » kedd okt. 24, 2006 8:20 pm

Kriszta4!

Nem értem a 48. sz. hozzászólásodat. Ott azt írtad, hogy az én 2. sz. válaszomat találtad helyesnek. Mégis Duoasz 1. sz. válaszát fogadtad el, amely az árfolyam elszámolásnál nem az előző hó 15-i árfolyamot veszi figyelembe, tehát nem azt a válazt adta az 1. sz. hozzászóló, mint én. Valóban nagyon sokat dolgoztunk mindannyian ezen a témán. Most végülis nem zártuk le megnyugtató módon az adóalapba beszámító tétel árfolyamát. Én úgy gondolom, azok voltak többen, akik az Szja tv. 5. §-a szerinti árfolyamot alkalmazzák helyes megoldásként. Douasz pedig a pénzügyi teljesítéskori árfolyamot írta. Ne hagyjuk nyitva ezt a kérdést annak ellenére, hogy lezártad a témát. Miután Te voltál a kérdező, végülis az előző hó 15-i árfolyamot tartod helyesnek és elfogadhatónak annak ellenére, hogy Douasz válaszát fogadtad el?

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

EURó-ban történő számlázás

HozzászólásSzerző: kriszta4 » szer. okt. 25, 2006 7:02 am

Madora!

Elnézésed kérem, véletlenül Duasz válaszát fogadtam el annak ellenére, hogy a Tiéd szerettem volna.  Ennek oka az, hogy nem figyeltem kellőképpen.  Nem tudom hogy lehetne ezt helyrehozni.  Természetesen a 100 pontot Neked szerettem volna bejelölni, és mégegyszer elnézést kérek és köszönök minden választ, és mindenkinek a munkáját.

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EURó-ban történő számlázás

HozzászólásSzerző: opika » szer. okt. 25, 2006 7:49 am

Csak egy ötlet. Tegyél fel újabb kérdést, amire Madora válaszol (nem kell, hogy érdemi legyen a kérdés és a válasz sem) és ott add meg neki a pontot, így valamennyire honorálod azt, hogy ilyen kimerítően foglalkozott a problémával. Megérdemli.

Üdv.: Opika 

opika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EURó-ban történő számlázás

HozzászólásSzerző: Bartiiroda » szer. okt. 25, 2006 7:52 am

Igen van abban valami amit Opika mond,nem csak a pontokrol szol ez az egész forum, de ha ilyen mélyreható és sok munka fekszik egy kérdés megválaszolásában akkor azért jol esik a pont....

Sztem is igy tudnád Madorát "kárpotolni"

üdv: barti 

Bartiiroda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

EURó-ban történő számlázás

HozzászólásSzerző: kriszta4 » szer. okt. 25, 2006 8:40 am

Kedves Opika és Barti!

Köszönöm a tanácsotokat, igy fogok eljárni.

Madora! Mégegyszer elnézést. Ebből tanultam, és a jövőben figyelmesebb leszek.

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EURó-ban történő számlázás

HozzászólásSzerző: barkaszg » szer. okt. 25, 2006 4:02 pm

Szervusztok!

Ismét itt!!!

Másik kollégánk is érdeklődött ez ügyben, személyesen ma az APEH-nál. Addig ment amíg nem küldtek neki olyat aki érdemben tud válaszolni. Az előadó elmondta,hogy áfa kötelezettség számításánál a teljesítéskori árfolyamot, a vevői kiegyenlítéskor a pénzügyi teljesítés napján érvényes árfolyamot kell használni!!!

Az szja tv. 5.§ csak magánszemélyekre vonatkozik, egyéni vállalkozókra nem. Lsd. Szja Tv IV-fejezete!

Amint én is kapok írásos apeh-tájékoztatót,akkor közzéteszem

Csókok, Gabó Blongyinka 

barkaszg
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

EURó-ban történő számlázás

HozzászólásSzerző: opika » szer. okt. 25, 2006 4:34 pm

Kíváncsi vagyok a válaszra, de leginkább a jogszabályi helyre.
opika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 107 vendég