Adófórum

Adózási és számviteli információk

Pénztárgép használata

Számlázás

Pénztárgép használata

HozzászólásSzerző: csibus » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

A következő a kérdésem:

Egy ügyfelem kerámiákat készül árulni a kapolcsi Művészetek Völgyében. Valaki azt mondta neki, hogy ezt nem teheti meg nyugtatömbbel, hanem pénztárgépet kell beszereznie. Tudja valaki, hogy mi dönti el azt, hogy kell-e egy vállalkozásnak pénztárgépet üzemeltetnie vagy megoldhatja nyugtatömbbel?

Ha itthon működtet esetleg pénztárgépet valamelyik üzletében, az alkalmi árulás helyszínén is kell?

Ha tudtok, kérlek, gyorsan válaszoljatok, mert nagyon sűrgős. Előre is nagyon köszönöm!!!!

csibus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Pénztárgép használata

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szer. júl. 25, 2007 1:10 pm

Szia!

Pénztárgép használatára vonatkozó információt,és a hivatkozó kormányrendeletet itt találod:

http://www.adonet.hu/hirek/?f=view&id=125 

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Pénztárgép használata

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szer. júl. 25, 2007 1:59 pm

Szia! Én úgy tudom, amennyiben nem üzletben , hanem piacon, vásárban arul ,akkor elegendő a nyugta,  majd megerősítenek, vagy cáfolnak mások. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Pénztárgép használata

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szer. júl. 25, 2007 3:57 pm

Sajnos, most nem ugrik be hol találkoztam azzal ,hogy amennyiben nem üzletben árulnak akkor elegendő a nyugta,illetve, ha a vevő kéri a számla. Egy mondat azért engem igazol az Adó Újság 2006/8-9 szám 16. oldalán  arról ír a szerző, hogy a piacokon árúsítást végző adózók körében redkívüli magas a nyugtát nem adók száma( igaz ebben a körben a péztárgép használata nem kötelező)  Én úgy gondolom, a4/1997.(I.22) Korm. r. 1.sz. melléklete csak az üzletköröket sorolja fel nem sorolja fel  a piacon, vásárokon töténő árúsítást,  ezért nem kötelező a pénztárgép használata a vásárban, piacon.  Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Pénztárgép használata

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. júl. 25, 2007 6:32 pm

Sziasztok! Én ugy tudom, hogy nem kötelező a vásározóknak a pénztárgép, azonban ha van üzletük, amelyben pénztárgépet használnak, akkor  a nyugták végösszegét be kell ütni utólag a pénztárgépbe.  Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég