Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bankkártyás fizetés könyvelése

Számvitel

Bankkártyás fizetés könyvelése

HozzászólásSzerző: stamasi » csüt. júl. 12, 2007 2:23 pm

Szia Picur, Böbe!

Tudom ez már lezárt téma, és a válaszomat nem fogadtátok el, de látom Margit is írt még ide, úgyhogy végszóként még ajánlanék ezzel kapcsolatban egy cikket: http://www.kalkulator.hu/print.phtml?cid=31025

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bankkártyás fizetés könyvelése

HozzászólásSzerző: MonokiM » csüt. júl. 12, 2007 2:31 pm

Szia Validitas!

Ezt úgy kell lehívni, hogy a hivatkozást kijelölöd (mert ebben az esetben rákattintással nem jön be), jobb gomb: Másolás, aztán fent a címnél bal gombbal kattintasz, majd megint jobb gom: Beillesztés és enter :)

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bankkártyás fizetés könyvelése

HozzászólásSzerző: MonokiM » csüt. júl. 12, 2007 2:35 pm

Sziasztok!

Elolvastam, itt csak az a gond, hogy a kártyás vásárlás előbb történik, a bankszámlán későbbi időpontban jelenik meg, tehát akkor ez hogy van?

Üdv.: Margit

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bankkártyás fizetés könyvelése

HozzászólásSzerző: stamasi » csüt. júl. 12, 2007 2:41 pm

Miért is jelenik meg a bankszámlán későbbi időpontban? A bankszámla kivonaton ugyanaz a nap szerepel, amikor vásárolt a kártyával.

Később látjuk, mert a kivonat pár nap után jön. Szerintem ezért előleg. Előre kapott "pénzt", mert még nem tudjuk mire költ, megelőlegezzük a vásárlást.

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bankkártyás fizetés könyvelése

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. júl. 12, 2007 2:48 pm

És akkor a kp. befizetés bankszámlára is előleg? Mert arról sincs kivonat, nem tudod, hogy befizette-e vagy sem a bankba.. Viszont a kártyás vásárlásról rögtön van bizonylat: a számla, no meg a kártyás"cetli".
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bankkártyás fizetés könyvelése

HozzászólásSzerző: stamasi » csüt. júl. 12, 2007 2:54 pm

Rögtön van bizonylat, igen, de nem biztos, hogy minden egyes számlával, cetlivel a vásárlás napján rohan leadni, hogy beírd a pénztárba. Tehát a gyakorlatban gyűjti a számlákat, nem? És nem külön, külön adja le.

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bankkártyás fizetés könyvelése

HozzászólásSzerző: picur76 » csüt. júl. 12, 2007 3:14 pm

Sziasztok! Átolvastam a fentieket, látom van több van több verzió... Szerintem nem kifogásolható az sem, haogy először szállítótartozás növekszik, utána átvezetem, és bankkivonatról csökken, de szerintem plussz egy lépés, több munka. Már lehet, hogy összezavarodtam, de Stamásit nem értem, miért kell beírni pénztárba? Szerintem nem kell, bankkártya bankot csökkent, kp meg pénztárat, csak a valós életben a két számlát nem lehet megkülönböztetni, ezért már kérek rá bizonylatot, és külön átvezetésire teszem. Én a kp-s számlákat sem szállítóra, kiadástól függően anyag, áru, ktg nő, meg ha van áfa, és pénztár csökken. Egyébként ha "nagykönyv" szerint járunk el, valóban kiadott előlegként kellene kezelni a bankkártyát, és dolgozót elszámoltatni vele, de ezt szerettem volna elkerülni. Pont ezért kérdeztem, hogy esetleg lenne-e más verzió, ugyanis nem tartom életszagúnak, hogy az egyszemélyes ügyvédi iroda ügyvédje saját magát számoltassa. Szóval Validitas megerősítését mégegyszer köszönöm, plussz arra gondoltam, a pénzkezelésibe kitérek a bankkártyahasználatra, és akkor tuti nem lehet gubanc. Bár a mai világban ki tudja... Picur
picur76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bankkártyás fizetés könyvelése

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. júl. 12, 2007 5:02 pm

Szia Picur! Szerintem sem lehet gond, és azt én sem értem, hogy a bankkártyával fizetett számlákat miért kellene a pénztárba beírni. Üdv: Böbe
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bankkártyás fizetés könyvelése

HozzászólásSzerző: MonokiM » pén. júl. 13, 2007 6:50 am

Sziasztok!

Én azért csinálom így, ahogy írtam, mert a bankszámlakivonat dátuma későbbi nálunk, mint a tényleges kártyás vásárlásé. Általában 3 nappal későbbi. A bankszámlakivonatot a PC-bankárban naprakészen látjuk és nyomtatjuk.

Üdv.: Margit

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bankkártyás fizetés könyvelése

HozzászólásSzerző: KEdit » szer. máj. 07, 2008 2:47 pm

Sziasztok !

 Nem jellemző az ügyfeleimnél a bankkártyás vásárlás, kb. 2 %-a a fizetésnek. Általában mindenki átutalásos.

 Most viszont van egy új ügyfelem, aki csak átutalással és kártyával vásárol. Eddig, amig kisösszegű kis obis, ikeás számlák voltak másnál, esetleg benzin, akkor a számlát a pénztárban lekönyveltem, a bankban amikor láttam a kártyás vásárlást, akkor T 389 - K 384 és a szöveg kártyás vásárlás.

A 389-ről pedig átvezettem a pénztárba.

De az új ügyfél ragaszkodik ahhoz, hogy nála ne legyen pénztármozgás, és belegondolva, igaza is van. Hiszen nincs is pénz az ő pénztárában, mert sosem fizet semmit kp. pénzt nem vesz fel a bankból. Tegyük fel, holnap jön az apeh pénztárt ellenőrizni, és az esetleg mínuszos, mert ma lekönyveltem egy 1.600.000 Ft-os számlát kiadásban de a bankkivonatot nemhogy, csak késve kapom meg, nem bitzos, hogy a kártyáról a pénzt aznap húzzák le, mint a számla kelte. 

 Saját tapasztalat, saját vásárlásom. 

Viszont nem szeretném túlbonyolítani sem, de mégis egy új verzió alakult ki nálam is:

T 1,2,5 , -K 3892 számla
T 3892 - K 384 kártyás vásárlás

Mit szóltok ?  

 

 

KEdit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég