Adófórum

Adózási és számviteli információk

Továbra is bizonytalan vagyok

Tb, munkaügy, bérterhek

Továbra is bizonytalan vagyok

HozzászólásSzerző: validitas » szer. júl. 11, 2007 5:52 pm

Szisztok! A kérdező korábban már ezt kérdezte:

Röviden van egy BT ami egy pár éve "alszik"most kb napi 1 orát dolgozom csakk a bevalások miat vele ,az apeh azt mondta mivel munkát végzek bene igy be kell jelenteni magam egyedüli beltag vagyok alkalmazot 0 mint ahogy mondtam is alvo,5 gyereket nevelek egyedül nem tudom milyen kedvezményeket tudnék igénybe venni illetve az 5 éves ikrekkel jelenleg is ikergyesen vagyok igy a tb fogják nem tudom hogy hányorásra jelentsem be magam 8 orába nem akarom mert az anyagilag is sokk valamint havi 8-10 munka az joval keveseb mint a napi 8 orás munka viszony.

Kösszi a segitséget elöre is.

Gondolom, erre szeretne konkrét választ kapni. Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Továbra is bizonytalan vagyok

HozzászólásSzerző: stamasi » szer. júl. 11, 2007 6:00 pm

Ha az apeh azt mondta, hogy be kell jelentened magad, akkor már csak azt látom lehetőségként, hogy írásban kérsz állásfoglalást. Leírod, hogy jelenleg Gyesen vagy, és tevékenységben személyes közreműködést nem végzel, mert csak képviseled a céget, illetve üzletvezető vagy. Ezek után, ha azt válaszolják, hogy be kell magad jelenteni, akkor sajnos nem tudok más variációt, azokon kívül amiket már írtam neked.

Üdv. stamasi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Továbra is bizonytalan vagyok

HozzászólásSzerző: Rejki » szer. júl. 11, 2007 6:02 pm

 

Igazad van nem mérik fel az emberek tudod Amikor belekezdenek az emberek nem igazán mérik fel, hogy mekkora feladat ez. mig én gyesen voltam a tagok mind kiváltak mert az ö szakmájuk nem vált be és 3 éve teljesen egyedül maradtam,én bizok magamban mert már bizonyitotam 10-13 viszony melet a Bt ben csakk mivel most ikreim vanak és tanulok 38 évesen egy egésszen nehéz szakmát igy most kb 1 évig nem lesz változás ebben a Bt-ben  

Rejki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Továbra is bizonytalan vagyok

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » szer. júl. 11, 2007 6:06 pm

Az nem működik, hogy a 0708M-08-02 lap 537. és esetleg következő soraiban jelölöd, hogy mely időszakban nem vagy biztosított (vagyis amikor NEM végzel személyes közreműködést, ahogyan a korábbi  hsz-ban magyaráztam. Ha egyáltalán egész hónapban nem végeztél munkát, akkor hó végén  0-val küldöd be a bevallást? Valószínűleg elsősorban most magát a bevallást hiányolják, nem a járulékfizetést.

Más megerősítő válaszát is várom.

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Továbra is bizonytalan vagyok

HozzászólásSzerző: stamasi » szer. júl. 11, 2007 6:13 pm

Bevallást

 

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Továbra is bizonytalan vagyok

HozzászólásSzerző: madora100 » szer. júl. 11, 2007 6:14 pm

Véleményem szerint nem a bevallást hiányolják, hanem a regisztrációt. Ha saját maga könyvel a kérdező, akkor neki, mint vezetőnek kell regiznie. Ekkor pedig már végez munkát is.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Továbra is bizonytalan vagyok

HozzászólásSzerző: Rejki » szer. júl. 11, 2007 6:14 pm

0708M-08-02 lap 537 és 0708A hozárendelt bevalásal együt minden honap 12-ig,,valamint idöre adtam be a személyi jövedelemadot is valamint a államháztartásal szemben ketöskönyvitelt edig nem volt gond csak most veték észre hogy a bevalást beküldö személy egyforma a beltagal.és azért hivtak,a bevalást a naplo fököny alapján álitottam ki amit könyvelö adot át tavaly decemberben nekem.
Rejki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Továbra is bizonytalan vagyok

HozzászólásSzerző: Rejki » szer. júl. 11, 2007 6:15 pm

Igen tavaly regisztráltam magam az ügyfélkapura minta BT képviselöje.
Rejki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Továbra is bizonytalan vagyok

HozzászólásSzerző: Rejki » szer. júl. 11, 2007 6:16 pm

 

Kifizetö helynek be kell küldeni még ha nullás is.

Rejki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Továbra is bizonytalan vagyok

HozzászólásSzerző: Rejki » szer. júl. 11, 2007 6:17 pm

 

 

Legalábbis az Apeh szerint

Rejki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég