Adófórum

Adózási és számviteli információk

1508 helyesbítése

Elektronikus bevallás

1508 helyesbítése

HozzászólásSzerző: Stefani1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!
Segítséget kérnék mert nagyon régen csináltam már ilyen helyesbítést, és bizonytalan vagyok. Tehát egy megbízási szerződéses foglalkoztatottnál tévesen lettek levonva járulékok több hónapon keresztül (pár száz forintos tételek). Ezt most sajnos helyesbítenem kell, illetve időközönként persze önellenőrzés alá is esik, a kerekítések miatt.
Tehát először is a helyesbítés esetén csak ezt az egy dolgozó "M" lapját kell helyesbítéssel jelölnöm, és az "A" lapon csak a rá vonatkozó adatokat érték adatokat kell feltüntetnem ugye? A szakképzési járulék pedig üres lesz, mert az marad az eredeti bevallás szerint.
Vagy minden dolgozó lapját ismételten küldenem kell "H" jelöléssel az "A" lappal együtt?
A következő kérdés pedig az önellenőrzés kérdése. Ugyan úgy csinálom mint a helyesbítésnél, hogy egy dolgozó "M" lap és "A" lap, és az önellenőrzés felsorolásnál csak a rá vonatkozó érték adatokat tüntetem fel az "A" lap 03-as lapjain?
Szóval megerősítést kérnék tőletek, vagy esetleg cáfolatot.

Köszönet előre is Stefi
Stefani1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

1508 helyesbítése

HozzászólásSzerző: MonokiM » hétf. júl. 13, 2015 12:46 pm

Szia!
Az adózói javítás (helyesbítés) és az önellenőrzés során a helyes azonosító adatok feltüntetésével csak az adott személy(ek)re vonatkozó bevallást és a 1508A-01-01-es, 1508A-01-02-es lapok TELJES adattartalmát kell ismételten közölni. Az adott magánszemély(ek)re vonatkozóan azonban nem csak az adott sorhoz kapcsolódó javított adatot kell feltüntetni, hanem a 1508M laphoz tartozó valamennyi lapot kitöltve ismételten be kell nyújtani. Tehát csak a javított/önellenőrzött magánszemély teljes bevallását kell csak beküldeni, nem az összes dolgozóét.
Az önellenőrzési pótlékot a 1508A-03-01;02 lapokon kell benyújtani és csak az önellenőrzött dolgozót kell feltüntetni.
MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

1508 helyesbítése

HozzászólásSzerző: Stefani1 » hétf. júl. 13, 2015 12:57 pm

Köszönet a megerősítésért!
Stefani1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég