Adófórum

Adózási és számviteli információk

KATA költségelhető?

Egyéni vállalkozók

KATA költségelhető?

HozzászólásSzerző: iza31 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!
Tud valaki nekem olyan információt adni, hogy egyéni vállalkozó (nyugdíjas, katás) a befizetett havi 25.000 Ft.- -ot költségként el tudja-e számolni a bevételével szemben? Az szja törvényt és a kata törvényt is néztem, de erre vonatkozó infót nem találtam benne.
Legyetek szívesek, ha tudtok segítsetek.Köszönöm.
iza31
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

KATA költségelhető?

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. szept. 26, 2013 9:13 am

A kata az egy tételes adó, akkor is ennyit kell fizetni- 25 vagy 50 ezer- ha a havi bevétel 100 ezer ft, és akkor is ennyi ha havi 500 ezer, valamint az 500 e /hó feletti összegre 40 % "különadó" jön.
A bevétellel szemben nincs (tételes) költségelszámolás, a katás:
(3) A kisadózó vállalkozás bevételi nyilvántartást vezet, amelyben időrendben, folyamatosan, ellenőrizhető módon nyilvántart és rögzít minden olyan adatot, amely adókötelezettsége teljesítéséhez és a teljesítés ellenőrzéséhez szükséges. A bevételi nyilvántartás legalább a következő adatokat tartalmazza:
a) sorszám;
b) a bizonylat sorszáma;
c) a bevétel összege;
d) a bevétel megszerzésének időpontja.
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

KATA költségelhető?

HozzászólásSzerző: ticus » csüt. szept. 26, 2013 9:16 am

Ha arra a gondolsz, hogy az évi 6 millió feletti bevételből levonható-e, és így kevesebb lesz a 40%-os adó alá eső rész, akkor a válasz, hogy nem vonható le. Egyéb esetben pedig nem értelmezhető a kérdésed, mivel ha 6 millió alatt van a bevétel, akkor a havi 25 ezret (||iparűzési adót) költségektől és bevételtől függetlenül meg kell fizetni.
ticus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 110 vendég

cron