Ugyenebből a jegyzőkönyvből:
"A banki kifizetési pénztárbizonylat és a kézzel írt kölcsönszerződés nem bizonyítja, hogy a felvett 1.000.000 Ft a kölcsönadott 1.000.000 Ft forrását képezhette volna, mivel a kifizetés egy értékpapír adásvételi ügyletből származott, valószínűsíthető, hogy a kölcsönt nyújtó adózó újra befektette a felvett összeget."
Elképesztő! Szóval ilyen esetben közjegyzőt kell magunkkal hurcolni, aki majd tanúsítja, hogy ki vette fel, mennyit vett fel, tényleg kölcsönadta nekem. És utána kövessen mindenhová, mint az árnyék, mert hátha mégis - sunyi módon - visszaadom a kölcsönt, és újra befektetik az összeget!
És az APEH szerint miből valószínűsíthető?
Ráadásul 2001-2005 évekről van szó, amikor a szigorított szabály még érvényben sem volt.
Másik gyöngyszem:
"X.Y-né május akárhányadikai jegyzőkönyvi nyilatkozatában (...sz. melléklet + kölcsönszerződés) elismerte a kölcsönadás tényét."
A revizió minden kapcsolódó ellenőrzés nélkül nem fogadja el ezt sem.
Ugyanakkor 100 000 Ft mulasztási bírsággal fenyeget, hogy más adózót is érintő szerződéses kapcsolatra hivatkozott és a kapcsolódó vizsgálat ezt nem támasztotta alá.
Szerintem a bevezetődben írt első két mondat sajnos megállja a helyét. A harmadik mondat már erősen problémás, megint csak az a kérdés, hogy mi van a papíron, benne van-e a szövegben a pénz átvételének elismerése. Ha ez az okirat "nem igaz" az adóhivatal szerint, akkor minden egyes készpénzfizetési számlát meg kellene kérdőjelezni, mivel ott még ennyi sincs a kp átadásáról.
Az 1. hsz-ban jelzett "valószínűsítés" pedig jóval túlmutat az adóhivatal hatáskörén, hacsak a nevezett értékpapír adásvételi ügyletből más nem következik.
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég