Adófórum

Adózási és számviteli információk

Adószámos nyugdíjas 2013

SzJA

Adószámos nyugdíjas 2013

HozzászólásSzerző: Kata1944 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tisztelt szakértők!

Találtam a témában több kérdést, de egyik sem fedi le az esetemet.
Az alábbi kérdésekre szeretnék választ kapni:
- kézműves termékek értékesítésére (horgolt, kötött, nem zsűrizett csipkék, ékszer, ruházat, dísztárgy) értékesítésére 2013-ban választható-e az "adószámos magánszemély" forma.
- saját jogú nyugdíjasként a bevételek után milyen adó és járulék fizetési kötelezettség keletkezik.
- ha van EHO vagy egyéb fizetési kötelezettség, az költségként elszámolható?

Válaszukat előre is köszönöm!
Kata1944
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:42 am

Adószámos nyugdíjas 2013

HozzászólásSzerző: mazsi5 » pén. aug. 30, 2013 2:19 pm

Kedves Kata! Ha jól értem, akkor (kis)kereskedelmi tevékenység folytatásáról lenne szó... a Kereskedelmi tevékenység vagy üzlethelyiséghez kötötten, vagy üzlethelyiségen kívül.pl-ul un. paici vásározó kisker.. tevékenységként folytatható, vagy is-is. illetve lehet WEB..,

A kereskedelmi tevékenység szerintem csak adószámos magánszemélyként nem folytatható.. vagy egyéni, vagy társas vállalkozási forma kell. Ráadásul adott kereskedelmi tevékenység folytatásához vagy magának az egyéni vállalkozónak, vagy alkalmazottjának, vagy tagi személyesen közreműködő tagjának...."kereskedelmi" szakképesítéssel kell rendelkeznie.

Az, hogy hogyan kell adózni, milyen költségek számolhatók el,stb. az nagymértékben attól függ, hogy milyen vállalkozási formában és milyen adózás választása mellett, s ha társasvállalkozói forma: akkor ez a nyugdíjas személy milyen jogviszonyban dolgozna a cégben...
adózás: egyéni vállalkozóként: költségelszámolásos SZJA tv.szerinti, SZJA átalányadózás, Kata adózás vagy mi.., társasvállalkozói formációban: társasági adós, KATA, vagy KIVA (Kft. a KATA adózást nem választhatja)

Sajnos konkrétabbat nem tudok írni.
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Adószámos nyugdíjas 2013

HozzászólásSzerző: Kata1944 » pén. aug. 30, 2013 2:47 pm

Elnézést kérek, pontatlan voltam.
Saját előállítású kézműves termékekről van szó. Elsősorban készítem, de gondolom valami nem bolti kereskedelmi tevékenységet (vásár, web) is fel kell venni, hogy el tudjam adni.
Kata1944
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:42 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron