Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bankkártyás fizetés könyvelése

Számvitel

Bankkártyás fizetés könyvelése

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. júl. 09, 2007 1:27 pm

Szia Stamasi! A szabályzatban, számlarendben való rögzítéssel egyetértek,  ezt írja a számvit. tv. is.

Üdv: Böbe 

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bankkártyás fizetés könyvelése

HozzászólásSzerző: csirip » hétf. júl. 09, 2007 1:27 pm

Nézd ez jogos, de a bankkártya egy "kakuktojás" se nem pénztár se nem átutalás. Egy "hibrid" egy "keverék" Igazából ugye nem is átutalás....Szóval ezt lehet boncolgatni...

 

csirip
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bankkártyás fizetés könyvelése

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. júl. 09, 2007 1:30 pm

Nem kakukktojás, készpénz nélküli fizetési mód.
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bankkártyás fizetés könyvelése

HozzászólásSzerző: stamasi » hétf. júl. 09, 2007 1:40 pm

A kérdező a kontírozást kérdezte. Megtennéd, hogy leírnád, akkor szerinted ennek mi a menete?

Köszönettel: stamasi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bankkártyás fizetés könyvelése

HozzászólásSzerző: picur76 » hétf. júl. 09, 2007 1:47 pm

Köszönöm a rengeteg hozzászólást!!! Még soha egy témával kapcsolatban nem kaptam ennyit. Csak idézőjelben jegyezném meg, hogy jó érzés tudni, hogy másoknak is "hasonlóan forog az agyuk". A legelegánsabb megoldás szerintem is a felvett előleg, amivel elszámolunk, ezt igazából így is kellene, de mondjuk ott, ahol kiadják a kártyát az alkalmazottnak, stb. Nekem egy most indult egyszemélyes ügyvédi irodám van... Én is arra gondoltam, hogy valamilyen számlán keresztül kellene vezetni, már csak azért is, mert így esetleg év végén könnyebb ellenőrizni. Valószínűleg rátűzetem a bizonylatra a "cetlit", csak így tudom megkülönböztetni, mert bizony ömlesztve kapom, a kivonat pedig mindig csúszik egy hónapot... De akkor azt remélem, nem gondolom rosszul, hogy a pénztárjelentésbe nem kerül be? Az nem lenne valós! Én arra gondoltam, hogy a bizonylatot könyvelem a helyére, mondjuk valahova ktg-ek közé, meg Táfa, és a K 389... alszámla, és a bankszámlakivonat érkezésekor onnan T389..-K384.. Ez így jó, nem?
picur76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bankkártyás fizetés könyvelése

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. júl. 09, 2007 1:56 pm

Szerintem nem kérdezte a kontírozást, de így gondolom:

T1 vagy T2 vagy T5 - és ha az áfa levonható (pl.nem tárgyi mentes tevékenységhez merült fel) T466, attól függően, mit vásárolt - K38 (a megfelelő bank). 

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bankkártyás fizetés könyvelése

HozzászólásSzerző: stamasi » hétf. júl. 09, 2007 1:58 pm

Csak halkan jegyzem meg neked, hogy elviekben ennek úgy kéne működnie, hogy aki használja a bankártyát az vezet egy nyilvántartást, amikor elszámol, akkor odaadja neked. Ebben felkéne írnia: dátum, (amikor használta a kártyát), igazoló bizonylat számát, az ahhoz tartozó számla számát a vásárlásról, összeget, és ezt utána aláírja. Ekkor neked nem kéne tűzögetni semmit sehova. Tudom ez a gyakorlatban nem igazán működik.
stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bankkártyás fizetés könyvelése

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. júl. 09, 2007 2:02 pm

A gyakorlatban nem működik, meg szerintem felesleges időpazarlás is külön nyilvántartást vezetni, mert ott vannak a számlák, meg a kártyás kiegyenlítés bizonylata, valamint a kivonat. A számviteli tv. sem erőlteti azokat a dolgokat, ami túl sok pénzbe, időbe kerülnek.
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bankkártyás fizetés könyvelése

HozzászólásSzerző: stamasi » hétf. júl. 09, 2007 2:07 pm

Nem értem ezen mi kerül sok pénzbe. Azt hiszem, igen sok időpazarló munka van, a számviteli törvény nem a mi kényelmünkre készült, de az én célom mindig az, hogy úgy csináljak meg valamit, hogy abba ha lehet ne lehessen belekötni.

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bankkártyás fizetés könyvelése

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. júl. 09, 2007 2:28 pm

Úgy kerül sok pénzbe, hogy rengeteg időbe kerül. De nem is ez a lényeg, hanem szerintem nem igazán lehet rávenni a tisztelt ügyfelet egy ilyen analítika vezetésére. Persze mindenki úgy csinálja, ahogy neki jó, megnyugtató. Szerintem abba sem tudnak belekötni, amit én javasoltam. Üdv: Böbe
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég