Adófórum

Adózási és számviteli információk

egyéni vállalkozó rehab.járadék

Egyéni vállalkozók

egyéni vállalkozó rehab.járadék

HozzászólásSzerző: rolliga » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szép napot!
Egyéni vállalkozó(főállású) átalányadózó, rehabilitációs járadékban részesül. Sajnos még nem találkoztam hasonlóval sem:( ez esetben a szociális hozzájárulási adó alól mentesül az ev? Csekély összegű (De minimis) támogatásban részesül? Lehet mellette átalányadózó? taxizik, a bevétel-ktg arány 20-80%?
Nagyon nem tudom, még csak most kezdek utána olvasni.
Köszönöm a segítségeteket!
Anikó
rolliga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:34 am

egyéni vállalkozó rehab.járadék

HozzászólásSzerző: charlotte0831 » szomb. jún. 08, 2013 12:11 pm

Szia Anikó!
Nézz utána, hogy rehabilitációs járadékot, vagy rehabilitációs ellátást kap-e az illető.

Rehab. ellátott(2011.december 31-én i., II., vagy III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjas volt ) saját maga után fizetendő szochó adóból részkedvezményre jogosult, vonatkozó jogszabály: 2011.évi CLVI.tv.IX.fejezet 462/A§,a lehetőséggel 2012.július 1-től élhet.

de minimis támogatásnak minősül (465/A§) , nyilatkoznia kell, 1358 bevallás NY oldal C részét kitöltve, 01-01 oldalon alkalmazás minősége, főtevékenysége milyen szakképzettséget igényel, jelölje hogy átalányadózó, majd a tárgyidőszaki levezetése.
Remélem segítségedre tudtam lenni.
Üdv.
charlotte0831
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

egyéni vállalkozó rehab.járadék

HozzászólásSzerző: rolliga » vas. aug. 25, 2013 2:48 pm

Kedves Charlotte!
Most kaptam kézhez a Határozatot, rehabilitációs pénzbeli ellátást kap 36 hónapig. Így akkor ténylegesen jogosúlt a szochó kedvezményre? Önellenőrizem kell a 1358-t!:( A jogosúltsága attól függettlenül marad főállású ev? Sajnos nagyon nem értek ehhez? a vállalkozását még nélkülem indította el. Nem szeretnék rosszat neki.
Anikó
rolliga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:34 am

egyéni vállalkozó rehab.járadék

HozzászólásSzerző: charlotte0831 » vas. aug. 25, 2013 6:02 pm

Szia Anikó!
Akkor érvényesíthet az átalányadózó egyéni vállalkozó a szociális hozzájárulási adóból részkedvezményt,ha
vagy már 2011.dec 31-én jogosult volt rokkantsági nyugdíjra,ezt követően rokkantsági ellátásban, vagy rehabilitációs ellátásban részesül,
vagy komplex minősítés alapján rokkantsági ellátásban részesül, és egészségi állapota 50%-os vagy kisebb mértékű.

2011.évi CLVI. tv.
462/A.§ (1) A szociális hozzájárulási adóból részkedvezmény illeti meg
a) az egyéni vállalkozót a saját maga után fizetendő adóból,
ha az egyéni vállalkozó,... 2011. december 31-én - a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló törvény alapján megállapított - I., II., vagy III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjra volt jogosult és a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény 32-33. §-a alapján rokkantsági ellátásban vagy rehabilitációs ellátásban részesül, vagy ha az egyéni vállalkozó, illetve a tag rokkantsági ellátásban részesül és egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján 50 százalékos vagy kisebb mértékű.
(2) A részkedvezmény egyenlő az adómegállapítási időszakra az egyéni vállalkozó által saját maga után megállapított, illetve a tag után a kifizető által megállapított adóalap, de legfeljebb a minimálbér kétszeresének huszonhét százalékával.

Ha az egyéni vállalkozód megváltozott munkaképességűként rehabilitációs ellátást kap komplex felülvizsgálat után, már nem jogosult.

Főfoglalkozású egyéni vállalkozónak minősül.

Kiegészítő tevékenységet folytatónak minősül az az egyéni vállalkozó,
aki:
- a vállalkozói tevékenységét saját jogú nyugdíjasként folytatja, továbbá
- az az özvegyi nyugdíjban részesülő személy, aki a reá irányadó öregségi
nyugdíjkorhatárt betöltötte.

A kiegészítő tevékenységet folytató bevételéből alacsonyabb, 75% az elismert költséghányad.
Ha év közben válik kiegészítő tevékenységet folytatóvá az átalányadózó, a magasabb 80%-os költséghányad alkalmazására még abban az évben jogosult.
charlotte0831
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég

cron