Adófórum

Adózási és számviteli információk

Start kártyás egyéni vállalkozó?

Egyéni vállalkozók

Start kártyás egyéni vállalkozó?

HozzászólásSzerző: kovacsneszilvi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Hozzáértők!
Most vagyok először ezen a fórumon,és a segitségeteket kérném az alábbi ügyben:
Start kártyás munkanélküli vagyok,és lenne egy lehetőségem munkára,de mint egyéni vállalkozó.Az a kérdésem,hogy létezik e valamiféle kedvezmény rám vonatkozólag a kártya kapcsán,mondjuk hogy nem kell magam után járulékot fizetnem amig a kártyám érvényes,vagy ezt csak a munkaadónak jár,aki foglalkoztat?Úgymond magamnak teremtenék munkahelyet.Van könyvelő aki azt mondja csak a munkáltató használhatja fel a kártyát,van aki azt mondja én is,mint egyéni vállalkozó..Nem lenne mindegy!
Valamint számithatok e a munkaügyi központtól valami támogatásra?Járulékot már nem kapok,regisztrált munkanélküli vagyok.
Köszönöm előre is a válaszokat!
kovacsneszilvi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:41 am

Start kártyás egyéni vállalkozó?

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » csüt. máj. 16, 2013 7:42 pm

Szia! Start kártya kedvezményt a munkáltató veheti igénybe, tehát egyéni vállalkozó
saját maga után nem értelmezhető. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Start kártyás egyéni vállalkozó?

HozzászólásSzerző: kovacsneszilvi » pén. máj. 17, 2013 6:45 am

Köszönöm a választ!
Ha még esetleg valaki tud valamit a munkaügyi hivatal által nyujtandó támogatásról,azt megköszönném.
Valaki mondta,hogy 6 hónapig a vállalkozói számlájára utaltak 80e ft körüli összeget,mert hogy ily módon támogatva ,hogy munkahelyet teremt magának.De ez nem most volt.Azt tudom,hogy feltétel hogy min.90 napig kell hogy regisztrált legyen.
Köszönöm!
kovacsneszilvi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:41 am

Start kártyás egyéni vállalkozó?

HozzászólásSzerző: tarkalepke » pén. máj. 17, 2013 7:01 am

A feltételt nem tudom, de egy április végén egyéni vállalkozást kezdő ügyfelem megkapja 6 hónapra a havi 78.000.-Ft vállalkozóvá válási támogatást.
tarkalepke
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

Start kártyás egyéni vállalkozó?

HozzászólásSzerző: cecil59 » pén. máj. 17, 2013 7:50 am

Amire te gondolsz az a vállalkozóvá válási támogatás... a munkaügyi közponnttól lehet igényelni regisztrált munkanélkülieknek, akik vállalkozók szeretnének lenni.
Ez (a pénzkeretüktől függően) max. 6 hónapig havi 98 ezer ft juttatást jelent (ami vállalkozói bevétel lesz). Érdemes meggondolni, hogy Katá-s ev leszsel-e, mert a támogatás akkor is ugyanennyi (és ezzel ugye 1 évi járulék, szja finanszírozása megoldott)
cecil59
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron