Adófórum

Adózási és számviteli információk

KATA új adószám, igazolás?

Egyéni vállalkozók

KATA új adószám, igazolás?

HozzászólásSzerző: advice11 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

Főállású EV vagyok és dec 9-én beadtam a KATA-ra való bejelentkezésemet ügyfélkapun.
Kérdésem az lenne:
- a KATA adózó új adószámot kap, amiről kap majd levélben értesítést a NAV-tól? Eddig is alanyi adómentes voltam -1-42 végű adószámmal. Vagy marad minden, csak a státusz ''kisadózó'' lesz
-vagy az Önkormányzat fog új 'vállakozói igazolást' küldeni
-emiatt az idei számlatömbjei nem is használhatók, újakat kell beszerezni?
Azért lenne fontos tudni, mert január 2íán már dolgozom és emiatt számlát kell kiállítanom.

Köszönöm,
advice11
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

KATA új adószám, igazolás?

HozzászólásSzerző: 3HInfo » szer. dec. 19, 2012 12:46 pm

Szia!
Ha maradtál alanyi mentes, akkor az adószámodban nem lesz változás. A régi számlatömbödet is nyugodtan folytathatod. Egy fontos változás, hogy januártól minden kibocsátott számládon fel kell tüntetnek, hogy KATA-s vagy.
Szerintem erről az önkormányzat sem küld új vállalkozói igazolást, hiszen azt csak akkor küldenek, ha te kéred tőlük és ha papír alapú igazolványt kérsz(hajtogatós), azért még fizetned is kell.
üdv
Tica
3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

KATA új adószám, igazolás?

HozzászólásSzerző: validitas » szer. dec. 19, 2012 12:49 pm

Szia!

Az adószám tudtommal nem változik (ha maradsz alanyi mentes) - csak arról kapsz értesítést, hogy "kisadózó" lettél. Legalábbis erről sehol nem esett említés, hogy változna, és úgy logikus, hogy ugyanaz az adószám legyen, hiszen adózóként ugyanaz maradsz.
A vállalkozói ig. is marad ugyanaz, csak az adózási metódusod változik.

A számlatömb használható, csak ne felejtsd el ráírni, hogy "kisadózó", mert különben baj lesz :-)))

Üdv
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 37 vendég

cron