Adófórum

Adózási és számviteli információk

Javit, nem javit

Elektronikus bevallás

Javit, nem javit

HozzászólásSzerző: Rozalinda » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Az  egyik  KKT  átalakult  BT-vé,  még  januárban  hónap  közben.  Ez az időpont  később  derült  ki,  a  Cégbiróság  lassan  dolgozik.  Elküldtem   a  januári  0708-as bevallást, ami  a  feldolgozás  során  hibás  lett.  Megkiséreltem kijavitani  kétszer,  mindegyikre  hibaüzenetet  kaptam.   Most patthelyzet  van.  Nem tudom  mi legyen.  Ujabb  ötletem nincs  a  javitásra.

Beküldtem  az  APEH-be  a  három  hibalistát,  hogy  kódolják  ki,  mert  tehetelen  vagyok  és  nem  tudok  javitani.  Mit  gondoltok  mi  várható: kiadják  a  megfejtést,  vagy  megbüntetnek. 

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Javit, nem javit

HozzászólásSzerző: M.Éva » csüt. júl. 05, 2007 7:04 pm

Az a dolguk, hogy megoldást produkáljanak! Ne hagyd magad lerázni! Üdv:Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Javit, nem javit

HozzászólásSzerző: TopAu » csüt. júl. 05, 2007 7:52 pm

Mindenhol van olyan ügyintéző aki a 0708-asokkal foglalkozik, illetve azok javításával. Szerintem akár telefonon is meg lehet tudni, hogy ki az, és remélhetőleg segíteni tud abban, hogy hol és mit kell kijavítani.

Elvileg julius 1-ig nem bűntetnek, de utánna elképzelhető, mert törvényi lehetősége adott.

Még arra gondoltam, hogy a cellákra kattintva a teljes szöveg olvasható, bár valószínű hogy ezt a hibalista olvasásnál már tapasztaltad.

Esetleg ezt a szöveget bemásolva lehet, hogy akad valakinek gyakorlati tapasztalata és tudunk valami használhatót írni. 

 

TopAu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Javit, nem javit

HozzászólásSzerző: Rozalinda » csüt. júl. 05, 2007 11:21 pm

Nos  TopAu  a  telefonos  segitséget  már  elhasználtam!  A  0708-as javitásával  foglalkozó  ügyintéző  elmondta  milyen  megoldásra  tippel.  Azt  a javitást  is  beküldtem.  Nem volt  jó.  Szó  szerint  idéztem  őt:  a  megoldásra  tippelt.  Nem  tudta biztosan.

A  probléma  az  átalakulás  körül  van,  januárra  mind  a KKT  mind  a BT  adószámára  küldtem  0708-t.  Nos  nem  kellett  volna,  mert  jogutódlással  történt  az  átalakulás.  Csak  a  Bt  adószáma él. Személyi  változás  is  volt,  illetve a  járulékalapot szétosztottam  a BT és KKt  között.  Na  már  most  az  történt, hogy  a KKT  bevallását  a megszünt adószám  miatt hibalistára tette,  a BT-t  minden  gond  nélkül  feldolgozta -  a gép  automatikusan. Ebben  a  töredék  időszak  járuléka  volt.  Egyik KKt  tag  kilépett  neki fél hónap  járulékot kellet  volna  vallani a BT-ben, a  másik KKT  tag lett a BT  beltagja  neki egész hónapot  kellet  volna  vallani  a Bt-ben.  Ez  utóbbiét  töredékhónappal  feldolgozták.

Átalakulás  esetén a  jogelőd  adószámát  is  irni  kell  a bevallásra,  meg  az  átalakulás  kódját.   Na  itt akad ki  mindig,  erre  vonatkoznak  a  hiba üzenetek,  mikor  beérkezik.  Én  természetesen mindig  csak  hibátlan  javitó  bevallást  tudok  elküldeni. 

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Javit, nem javit

HozzászólásSzerző: Rozalinda » szomb. aug. 25, 2007 9:22 am

Meg  van  a  megoldás.  A  kedves  ügyintéző  telefonált   a  levelemre,  hogy  azokat  bevallásokat,  amit  a  gép  automatikusan  feldolgozott,  már  nem  tudják  javitani.  Viszont  küldhetek  ezer  javitó  bevallást  egy  sem  lesz  feldolgozva  addig,  amig  az  első  rossz  javitás  el  nem  intéződik. Tehát  irjak  egy  levelet,  kérjem  tárgytalannak  tekinteni a  hibás  javitó  bevallásaimat.  Amikor  Ők  ezeket  leszedik,  fog  telefonálni  és  akkor  küldhetem  a  javitó  bevallást  aminek  a  kikódolást  megadta.  Pontosan  a  korrekten. Köszönöm  a  Hivatalnak.

De  igyekezniük  kell,  mert ez  a  BT  időközben  elhatározta  a végelszámolással  való  megszünését,  mert  nem  megy  az  üzlet...  Most  aztán  be fogok  ömleszteni  egy  csomó  végelszámolási  bevallást.  Lesz  megint  torlódás.  És  a  végelszámolást  rövid  időn  belül  be  kell  fejezni.    Hát  az  élet  megy  tovább  a maga  utján.  Dokumentálással  alig  birjuk  követni.

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég