Adófórum

Adózási és számviteli információk

táppénz ev nappali tagozatos tanuló

Tb, munkaügy, bérterhek

táppénz ev nappali tagozatos tanuló

HozzászólásSzerző: kissjohanna » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!


A következő kérdésben szeretném a segítségeteket kérni! Adott egy egyéni vállalkozó, aki nappali tagozatos hallgató (volt), ezért nem fizetett járulékokat. Mielőtt megszűnt volna a hallgatói jogviszonya, veszélyeztetett terhesség miatt "táppénzre" ment. Mivel pénzbeli ellátásra nem jogosult, milyen nyomtatványt kell benyújtanom az OEP-hez? A táppénz igazolásokkal mit kezdjek?


Köszönöm szépen!


J.

kissjohanna
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

táppénz ev nappali tagozatos tanuló

HozzászólásSzerző: benevar » szomb. márc. 03, 2012 8:39 am

Szia! Beszéld meg az egyéni vállalkozóval, hogy nem jogosult táppénzre és add vissza az igazolásokat. Ha ragaszkodik a táppénz igényléshez, töltsd ki az igénylőlapokat és elektronikusan, vagy nyomtatva postai úton továbbítsd az egészségbiztosító felé. Az igényt határozatban el fogják utasítani.


Elektronikus nyomtatvány elérhetősége: http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=34,26645934&_dad=portal&_schema=PORTAL&tmodule=1

benevar
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

táppénz ev nappali tagozatos tanuló

HozzászólásSzerző: kissjohanna » szomb. márc. 03, 2012 9:09 am

Szia!


 


Köszönöm szépen a válaszod! Megbeszéltem vele, tudja, hogy nem jogosult táppénzre, csak azt nem tudtam, hogy nekem van-e valamilyen bejelentési kötelezettségem. Akkor ezek szerint nincs, az igazolásokat meg csak lefűzöm az anyagába.


 


J.


 


 

kissjohanna
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

táppénz ev nappali tagozatos tanuló

HozzászólásSzerző: benevar » szomb. márc. 03, 2012 12:05 pm

Szia! Ahogy a hallagatói jogviszony megszűnik, főfoglalkozású egyéni vállalkozó lesz és járulékkötelezettsége keletkezik, nem kap táppénzt, így nem mentesül a fizetési kötelezettség alól.

benevar
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

táppénz ev nappali tagozatos tanuló

HozzászólásSzerző: kissjohanna » szomb. márc. 03, 2012 1:00 pm

Köszi, én is erre jutottam.:)

kissjohanna
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am


Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron