Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyéni vállalkozás szünetelése

Egyéni vállalkozók

Egyéni vállalkozás szünetelése

HozzászólásSzerző: bandy » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szünetelő egyéni vállalkozás. Kap munkát 2-3 napra, utána tovább szüneteltett. Meg lehet ezt csinálni? Mennyi a minimum idő a két szüneteltetés között? Pl: egyéni vállalkozó szinkrontolmács 1 napra kap munkát. Törvényes-e?
bandy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:08 am

Egyéni vállalkozás szünetelése

HozzászólásSzerző: madora100 » pén. jan. 13, 2012 10:17 pm

Az egyéni vállalkozóról és az egyéni cégről szóló fenti számú  törvény 18.§-a értelmében az egyéni vállalkozói tevékenységet minimum egy hónapig, és maximum öt évig függesztheti fel.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Egyéni vállalkozás szünetelése

HozzászólásSzerző: bandy » szomb. jan. 14, 2012 9:32 am

Kedves madora100!


Bocsi, én azt kérdeztem, hogy minimum hány nap telhet el 2 szüneteltetés között. Pl: egyéni vállalkozó szinkrontolmács szüneteltet. 1napra kap munkát, mondjuk 4-ére. Megcsinálhatja-e, hogy 3-áig szüneteltett, 4-én dolgozik, 5-től újra szüneteltet? Ezt nem találtam a törvényben, bár lehet, hogy figyelmetlenül olvastam el.


 

bandy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:08 am

Egyéni vállalkozás szünetelése

HozzászólásSzerző: kaloczy » szomb. jan. 14, 2012 9:53 am

Valóban nincs arra vonatkozóan semmi, hogy minimum hány napot kell "dolgozni" két szünetelés között. Csak arra van, hogy ha megkezdi a szünetelést, akkor minimum egy hónapig marad a pauza. Tehát mehet az általad elképzelt vázolt elképzelés. (Csak annyi, hogy szünetelés megkezdésétől számított egy hónapon belül nem vállalhat megint munkát.)


Zsuzsa


 


 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyéni vállalkozás szünetelése

HozzászólásSzerző: bandy » szomb. jan. 14, 2012 10:30 am

Kedves Zsuzsa!


Köszönöm válaszodat, nagyon megnyugtattál. Tehát ha Ő 2012.01.03-től szünetel, akkor 2012.02.02-án beadja a szüneteltetés végét. 3-án dolgozik és beadja az újabb szüneteltetést 4-ével. Ugye jól értettem?


Ő ráadásul volt kiegészítő tevékenységű egyéni vállalkozó, akinek rokkant nyugdíjából ellátást csináltak, így felkerült a biztosított, főállású vállakozók körébe. Ha ez igy oké, akkor minden hónapban 1 napot dolgozhat (egy állandó megbízása van egy-egy napra), és csak arra az 1 napra kell megfizetni az adót és a járulékokat. Ha jól számolok, akkor ez 3.600,-Ft.


Ha Ő elmegy a kötelező felülvizsgálatra, és ott továbbra is III. csoportúnak minősítik, akkor se kapja vissza a "nyugdíj" szót, ugye?


Mivel ezt a vállalkozói forma változást törvény írta elő, igy úgye nem kell bejelnteni az Önkormányzatnak és az APEH-nak?

bandy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:08 am

Egyéni vállalkozás szünetelése

HozzászólásSzerző: sziriusz77 » kedd jan. 17, 2012 12:06 pm

Én azért furcsán néznék, ha egy ev. ügyfelem ilyennel állna elő, hogy havi rendszerességgel szünetel-nem szünetelt papírozzak le neki... okmányiroda, 58-as szünetelésre, iparűzési adó zárók, a szünetelés időszakára az eü.szolg. járulékra figyelni... Ráadásul szerintem szemet is szúr, ha rendszeresen csak 1 napokat dolgozik. Más forma nincs erre az 1 napos munkára, csak az egyéni vállalkozás? Esetleg megbízási díj a kifizető részéről?

sziriusz77
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyéni vállalkozás szünetelése

HozzászólásSzerző: madora100 » kedd jan. 17, 2012 1:20 pm

Sokkal szerencsésebb dolog lenne arra az 1-1 napra alkalmi munkavállalói foglalkoztatás. Ebbe a havi   ki-bejelentgetési dologba el lehet bukni véleményem szerint is. A szünetelő ev. vállalkozónak nem tiltott a munkavégzés, csak azt nem ev-ként végezheti.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 111 vendég

cron