Adófórum

Adózási és számviteli információk

Jutalékhoz vállalkozói Ig,kell?

Juttatások, költségtérítések

Jutalékhoz vállalkozói Ig,kell?

HozzászólásSzerző: agifox » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

3. Kifizetések: A jutalék kifizetések havonta egyszer történnek. A jutalékot számla ellenében tudjuk kifizetni. Ha nem veszed fel a jutalékot, akkor azt halmozzuk addig, amíg kéred. Ha még nincs vállalkozói igazolványod, vagy céged, akkor azt is megteheted, hogy addig gyűjtöd a jutalékodat, amíg össze nem gyűlik annyi, hogy megérje kiváltani a vállalkozóit vagy alapítani egy céget. Jutalék minimum 15.000 Ft. Ezt el kell érnie a jutalékodnak ahhoz, hogy kifizessük. IDÉZEK: "Könyvelésünk azon az állásponton van, hogy magánszemélynek ilyen rendszerben, ahogy mi tervezzük az üzleti modellt, jutalékot nem lehet kifizetni, azt a jogszabályok nem teszik lehetővé. Jutalékot egyszeri, vagy eseti megbízásra lehet kifizetni, megbízási szerződéssel, és járulékok levonása után. "
Kérdezem én, miért kellene egy internetes üzletből a havi jutalékot így felvenni. Lehetne másképpen is? Én magam nyugdíjasként keresem a lehetőséget az interneten, hogy pénzt kapjak végre. Sajnos nem tudom "gyűjtöd a jutalékodat" játszani, mert szükségem van rá. Azért dolgoznék, bankszámlára, internetes számlára fizessenek. KÖTELES A MAGÁNSZEMÉLY a JUTALÉK MIATT VÁLLALKOZÓI IGAZOLVÁNYT KIVÁLTANI? Ezt én NEM HISZEM EL. Segítsetek megoldani! Köszi agifox
agifox
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am

Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron