Adófórum

Adózási és számviteli információk

x038 hibakód

Egyéni vállalkozók

x038 hibakód

HozzászólásSzerző: iluci » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Ma kaptam a 1008 bevallással kapcsolatban x038 hibakóddal hibaüzenetet, hogy nem esik bele az időszakba(a bizonylaton jelölt bevallási időszak eltér a tényleges bevallási időszaktól), vagy egyéni vállalkozó, ügyvéd,szabadalmi ügyvivő, közjegyző tevékenységének szüneteltetése vége dátum kitöltött törzsnyilvántartás szerint (eekor bevallási időszak kezdő napj a szünteltetés vége dátum+1 nap).

Az egyéni vállalkozás folyamatos, csak a munkavállaló munkaviszonya szűnt meg 10. 05-én és én a bevallási időszaknál 10.01-től 10.05. jelöltem.

Javítanom kellene, de a fent leírttakból nem tudom, hogy mit javítsak és hogyan.Melyik vonalkódot tüntessem fel?

Segítségegeteket várom és még azt szeretném kérni, ha a javítás menetét is leínátok.  Nálam még nem fodult elő ilyen jellegű hiba.  üdv.Iluci

iluci
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

x038 hibakód

HozzászólásSzerző: palmika » hétf. nov. 15, 2010 12:37 pm

Szia,

A levél bal felső sarkában ott van a hibás bevallás iktatószáma azt vezesd fel a 08A ra első sor, nem kell se önrevíziót, se helyesbítést jelölni. 08M első lapon időszakot javítsd teljes hónapra, és nézd meg, hogy a 09 lapon a valós munkaviszony időszak legyen, valamint a kilépés dátumát még fel kell tüntetni 06 lapon, de gondolom ezek megvoltak.

üdv: palmika

palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 58 vendég