Adófórum

Adózási és számviteli információk

Szakképzési ellenőrzés

Ellenőrzés

Szakképzési ellenőrzés

HozzászólásSzerző: SZABOILDIKO » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok !   Szakképzésivel kapcsolatos ellenőrzésem lesz a 2009. évi .Tanulószerződéssel tanulókat foglalkoztatunk, az NSZF-vel  vagyunk kapcsolatban , a szakképzési hozzájárulási bevallást ezért  az Apeh felé nullásan adtuk be, Szertném megkérdezni akinek volt már ezirányu ellenőrzése mit fognak nézni, mire figyeljek oda.  Köszönöm szépen. üdv. Ildikó 
SZABOILDIKO
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Szakképzési ellenőrzés

HozzászólásSzerző: hvanna » pén. szept. 03, 2010 11:56 am

 

Szia  !

Ha az NSZF-vel vagytok kapcsolatban nézd át az oldlaukat..  sok információ található.

https://www.nive.hu/mpa/index.php

Biztosan elkérik a bevallásokat. Mivel 0-sa adtátok be, ezért gondolom nézik megalapozott e a nullás bevalás. Kérik a tanuló  szerződéseket,,   munkaügyi nyilvántartásokat.. számfejtéseket is megnézhetik.

Egyenlőre ennyit tudtam összeszedni.

Üdv:hvanna

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Szakképzési ellenőrzés

HozzászólásSzerző: SZABOILDIKO » pén. szept. 03, 2010 12:18 pm

Hvanna !  Köszönöm szépen a segitségedet. Az NSZFI felé az elszámolás 2009.03.06-tól lehetett, akkor 2009.03.05-ig esedékes szakképzési hozzájárulást ugy a tanulók, mint az alkalmazottak után az Apeh elé kellett volna befizetni, ezt elnéztem mert feléjük nullásan adtam le, talán még belefér az önrevizió.Volt még Start-os alkalmazott azután egyáltalán nem számoltam szakképzési hozzájárulást szerintetek jó ez igy  ?

SZABOILDIKO
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Szakképzési ellenőrzés

HozzászólásSzerző: LARA » szer. szept. 08, 2010 8:20 am

Szia Ildikó!

Jól számoltál.A Start-os után nincs szakképzési hj.fizetési kötelezettség:

19. START, START PLUSZ, START EXTRA kártyával foglalkoztatott munkavállaló után kell-e fizetni szakképzési hozzájárulást?
2010.02.09.

A szakképzési hozzájárulás alapja a hozzájárulásra kötelezettet terhelő társadalombiztosítási járulék alapja. Amennyiben a munkavállaló START kártyával rendelkezik, foglalkoztatása esetén nem merül fel társadalombiztosítási járulékalap, így szakképzési hozzájárulást sem kell fizetni, ha a jogszabály szerinti kedvezményezett járulékalapnál nem több a juttatott jövedelem összege. Amennyiben a foglalkoztató a kedvezményezett járulékalapnál magasabb összegben juttat jövedelmet, a kedvezményezett járulékalapot meghaladó jövedelemrész után meg kell fizetni a szakképzési hozzájárulást. APEH.

Lara

LARA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron