Adófórum

Adózási és számviteli információk

korkedvezményes nyugdíj EVA Bt beltag esetén

EVA

korkedvezményes nyugdíj EVA Bt beltag esetén

HozzászólásSzerző: hatita1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Üdv Mindenkinek!

 Segítséget szeretnék kérni, abban, hogy egy Evás Bt beltagja elmehet-e korkedvezményes nyugdíjba?

Megvan a szolgálati idő, de 2 év lenne még rendes nyugdíjig, befizetné maga után egy összegben a nyugdíjat.

1, Nyugdíjazhatja-e magát? Kaptam olyan infót, hogy ha gyűlést tartanak és jegyzőkönyvezik, hogy elküldik a beltagot nyugdíjba, annak nincs akadálya.

2,  Másik megoldásnak látom, ha a társasági szerződést módosítják, miszerint  munkaviszonyban is elláthatja feladatait. De elküldheti saját magát nyugdíjba?

 

 

Előre is köszönöm segítségeteket.

hatita1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

korkedvezményes nyugdíj EVA Bt beltag esetén

HozzászólásSzerző: Kiskovács » csüt. ápr. 15, 2010 10:34 am

Szia! Szerintem az lényegtelen, hogy a BT. az EVA tv. vagy a TAO tv. alapján adózik-e. Tekintettel arra, hogy a TB-Nyugdíj tv-eket állandóan változtatják, először ott kellene rákérdezni, hogy az "előrehozott öregségi nyugdíj" megállapításához kérik-e a jogviszony megszüntetését. Azt tudom, hogy alkalmazotti jogviszonyt előtte meg kell szüntetni, legfeljebb nyugdíjasként új munkaszerződés létrehozásával tovább lehet foglalkoztatni. 5 évvel ezelőtt minden további nélkül elmehettem az előrehozott nyugdíjba, nem volt követelmény a beltagi jogviszonyom megszüntetése, és ügyfeleim is minden további nélkül megkapták, igaz, a rokkant nyugdíjas státuszt. Azóta nyugdíj melletti ügyvezetőként dolgozunk tovább, és a 08-ason is így jelentjük le. Margó
Kiskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég