Adófórum

Adózási és számviteli információk

egyéni törzsadat

Egyéni vállalkozók

egyéni törzsadat

HozzászólásSzerző: nagyeva1980 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók

már -már kezdem elhinni magamról, hogy hülye vagyok (TEAOR kódok miatt, tavaly átütöttem a z apeh törzsadat szerint, de most mégsem jók.. ) de néztem másik törzsadatot: egyéni vállalkozó 2008.12.18-án bejelentette, hogy alanyi mentességet választ. feldolgozták, adószáma 1-es is lett, de nézem a törzsadatot és ÁFA bevallói jogcímkód : negyedéves áfa bevalló . Most még ezek után én fussak, hogy ugyan csinálják már meg a szar rendszerüket ???? fogják hiányolni az áfa bevallást is esetleg ?

ja és mindzet, egy megy-nem megy_kilép-nem megy ügyfélkapun nézzem meg, bevallási határidő előtt 4 nappal :)))))))))))))))))))))))))) happy vagyok

Ha az én munkámat határidőhöz kötik, a saját munkájukra miért nem szabnak egy határidőt, hogy esetleg tudnék haladni a munkámmal, de neeem majd 12-én este tízkor talán jó lesz az ügyfélkapou és talán lesz egy újabb verzió, ami miatt majd megint visszajön az össze bevallásom és kezdhetem előről....

Vic

nagyeva1980
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

egyéni törzsadat

HozzászólásSzerző: halaszheni » hétf. márc. 08, 2010 1:30 pm

Szia Éva!

 

Rossz hírem van sajnos jobb, ha tisztázod a dolgot, mert mi már belefututunk egy hasonlóba és birságoltak, hiába lobogtattam az általuk leigazolt bejelentő lapot.

Ez csak egy tapasztalati jótanács.

Üdv: Hene

És nem mérgelődj nem éri meg.

halaszheni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

egyéni törzsadat

HozzászólásSzerző: fenyvesjanosne » hétf. márc. 08, 2010 2:28 pm

 

    Szia !

  Nekem ma volt hasonló élményem. A több mint 15 éve egyéni vállalkozónál a törzsadatba bekerült az , hogy 36 orás munkaviszony melletti ev, és nme fogadta el az 58-as bevallást 21 es kóddal. Most küldöm be a vállalkozót, hogy rendezze a sorait a hatóságnál. Mari

fenyvesjanosne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

egyéni törzsadat

HozzászólásSzerző: mariska16 » hétf. márc. 08, 2010 4:08 pm

Sziasztok!

Az én férjem 2007-ben befejezte az egyéni vállalkozását, leadta a vállalkozói  igazolványát, beadta a klf. bevallásait, a törzsadataiban még most is áfás egyéni vállalkozóként van nyilvántartva. Akkor ő is kezdjen el kérdezősködni az apeh-nál. De azóta nem volt semmiféle adóbevallása, nem is kérték. Akkor most mit csináljon?

üdv: Tapasztóné

mariska16
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

egyéni törzsadat

HozzászólásSzerző: pseniko » hétf. márc. 08, 2010 4:42 pm

Ha a törzsadatai között szerepel, hogy technikailag megszűnt akkor semmit nem kell csinálnia. Enci
pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

egyéni törzsadat

HozzászólásSzerző: mariska16 » hétf. márc. 08, 2010 5:22 pm

Heló!

Csak sajnos a törzsadatában  nem szerepel a megszűnés, hanem mint vállakozó van nyilvántartva.

Üdv

mariska16
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

egyéni törzsadat

HozzászólásSzerző: pseniko » hétf. márc. 08, 2010 8:33 pm

Az már gáz.
pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

egyéni törzsadat

HozzászólásSzerző: Kiskovács » kedd márc. 09, 2010 8:42 am

Válasz Fenyves Jánosné Marinak!

Ugyanez az eset. Kiderült, hogy amikor 2007. dec. hóban az egyéni vállalkozás mellett folytatott őstermelői tevékenységet bejelentettem, akkor a munkavégzés jellegénél 2-est írtam - napi 36 órás munkaviszony mellett -, ezért akkor az alapján módosították a törzsadatot. Azt mondja az APEH, hogy az ellenőrző program az idéntől kezdve vizsgálja ezt is, pedig szerintem csak most dolgozták fel a 2007-ben beadott 07T102E bevallásokat. Nézd meg, lehet, hogy nálad is ez történt.

Hívd fel az Adóalany nyilvántartást, ha ez van, be kell küldeni egy 10T101E-t, - változás hatálybalépése a 2007. évi dátum -, ha valóban ez a hiba, s akkor szólni a 1058-as feldolgozást végzőknek, hogy megy a helyesbítést.

Üdv. Kiskovács Margó

 

Kiskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron