Szia!
Olyan arányban, megfelő mutatók/arányszámok alapján.. amilyen mértékben az az adott költség a vállalkozás miatt merül fel, ill.amit az SZJA tv. megenged:
SZJA tv. 11.sz. mellékletéből:
I. Jellemzően előforduló költségek
Költségként elszámolható kiadások különösen a következők:
12. az üzlet, a műhely, a gazdasági épület, az iroda bérleti díja, a fűtés, a világítás és a technológiai energia költsége, a telefon, rádiótelefon, telefax, cb-rádió, telex (ha a lakás és a telephely műszakilag nem elkülönített, akkor a tevékenységgel arányosan lehet e kiadásokat figyelembe venni az adott költségre jellemző mértékegységek - például nap, m2, m3 - alapulvételével), továbbá az internet használat díja (ha a lakás és a telephely műszakilag nem elkülönített, az internet használati díjának 50 százaléka);
13. a telefon, a rádiótelefon, a telefax, a cb-rádió, a telex telephelyre történő beszerelése esetén a készülék ára és a beszerelés díja, azzal, hogy a telefon árának és beszerelési díjának 50 százaléka számolható el költségként abban az esetben, ha az egyéni vállalkozó lakása és telephelye műszakilag nem elkülönített;
---------------
A vállalkozói kivétednél nem tudom pontosan mire gondolsz az EHO-val kapcsolatban.., mert a vállalkozói kivéted az mindenképpen TB-s, ha a váll.kivéted kevesebb, mint a legminimálisabb TB járulékalap (minimálbér), akkor a min.bér után minimum meg kell fizetni a járulékokat, ha a vállalkozói kivét több, akkor az a min. TB.jár alap. A vállakozói kivét 127%-a után SZJA előleget is kell (levonni) fizetni.
Nem derül ki a kérdésedből, hogy kezdő ev. vagy-e.., mert ha nem, akkor nem biztos, hogy kevesebb vállalkozói kivét esetén csak a minimálbérrel minden el van boronálva.. gondolok is a tevékenységre jellemző keresetre, aminek jelentősége lehet az un. kivét-kiegészítés szempontjából .. Ha járulékozás vonatkozásában kevesebb kivét esetén maradsz is a minimálbér utáni járulékozásnál..
A főfogl.ev. TB járulék (levonásos és költségként elszámolható) összesen: igen, 44%.
Üdv.