Adófórum

Adózási és számviteli információk

Szlovák cégalapítás - leányváll.vagy önálló cég?

Nemzetközi adózás

Szlovák cégalapítás - leányváll.vagy önálló cég?

HozzászólásSzerző: stecka » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 Magyarországon működő cégünk egy várható szlovákiai munkára szeretne létrehozni egy új céget. A kérdés az lenne, hogy mit lenne érdemes alapítani, egy magyar cég szlovákiai telephelyét, leányvállalatát, vagy a magyar tulajdonosok alapítsanak szlovákiában egy teljesen új céget? Ennek milyen adózási buktatói lehetnek? Gondolok Ilyenekre mint pl. konszolidáció, kapcsolt vállalkozás, stb.

 Előre is köszi

 stecka

stecka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Szlovák cégalapítás - leányváll.vagy önálló cég?

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » szer. jún. 13, 2007 12:57 pm

Attól függ. Egyáltalán milyen tevékenység, milyen a jelenlegi cég szerkezete, mennyi időre jönne létre a cég, stb. Mondjuk ilyen kérdést nem egy ingyenes fórumon teregetnék ki, az biztos. Inkább fizetnék egy jó válaszért és a folyamatos tanácsadásért. Megéri.
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Szlovák cégalapítás - leányváll.vagy önálló cég?

HozzászólásSzerző: kati1012 » csüt. jún. 14, 2007 12:45 pm

http://www.profi-t.sk/Informaciok.html

Itt találsz a cégalapitásra vonatkozóan adatokat.

kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Szlovák cégalapítás - leányváll.vagy önálló cég?

HozzászólásSzerző: bibor » szer. jún. 20, 2007 3:36 am

Anikó! Nem adócsalás az, ha valaki keresi a legjobb megoldást a vállalkozására, akár ingyenes fórumon is. Rossz az, aki rosszra gondol.
bibor
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Szlovák cégalapítás - leányváll.vagy önálló cég?

HozzászólásSzerző: stecka » szer. jún. 20, 2007 5:28 am

Tényleg nem adócsalási célzata van a dolognak. De már látom, hogy mostanában ez egy nagyon kényes téma. De mit tegyek, ha most sikerült elnyerni egy projektet szlovákiában. Természetesen több vonalon is elindítottam az információ-szerzést, de gondoltam, hogy talán valakinek volt már hasonló ügye, és megosztaná velem a tapasztalatait.
stecka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Szlovák cégalapítás - leányváll.vagy önálló cég?

HozzászólásSzerző: szensav » szer. jún. 20, 2007 6:52 am

Kapcsolt vállalkozási lét csak akkor okoz problémát, ha a két cég ügyletel is egymással.

Mo-n konszolidált beszámoló készítési kötelezettségre vonatkozó feltételeket számviteli tv. 117§ tartalmazza, elég magas árbevételt, foglalkoztatotti létszámot, vagy mérlegfőösszeget kell elérni hozzá, szóval valószínűleg nem kellene majd csinálnotok a szlovák leányvállalat miatt.

szensav
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Szlovák cégalapítás - leányváll.vagy önálló cég?

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » szer. jún. 20, 2007 8:51 am

Egyáltalán nem adócsalásra gondoltam, hanem arra, hogy amikor egy ügylet komoly értékkel bír, akkor már nem lehet ingyenesen tanácsot adni vég nélkül. Egy szakma megélhetése függ attól, hogy van-e bevétele, most konkrétan az adótanácsadói szakmáé. Az adótanácsadó a tudásából és a tanácsaiból él, és eldöntheti, hogy kinek mikor segít és kivel mikor szerződik. Én nagyon szívesen segítek sokaknak, mint ezen a fórumon is kiderült, de azért vannak határai az ingyenes segítségnek. Nem azért tanulok, készülök éjt nappallá téve, idegeskedek hónapokig, vizsgázom, és egyébként fizetek egy rakást pénzt tanfolyamra, szakmai anyagokra, vizsgákra, hogy mások kihasználjanak. És meggyőződésem, hogy a szakmai érdekképviselet egyetért velem ebben. Nekem ez az egyik pont, ahol "zárok": külföldi cégalapítás. Ne vegyétek rossz néven, de a piacon sem kaptok kenyeret ingyé', legfeljebb egy darabot adnak a rászorulónak. Tessék megbecsülni a tudást, a megbecsülés egyik eszköze pedig az, hogy megfizetik.
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Szlovák cégalapítás - leányváll.vagy önálló cég?

HozzászólásSzerző: bibor » szer. jún. 20, 2007 1:44 pm

Megértelek Anikó, de ez nem a te fórumod. A sajátodon elhajthatod a kérdezőket, de itt bárki bármikor megélheti az ingyenes segítségnyújtást. 
bibor
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Szlovák cégalapítás - leányváll.vagy önálló cég?

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » szer. jún. 20, 2007 2:40 pm

Én a magam részéről jeleztem a "zárást" és őszintén elmondtam az okát is. Ha más ad tanácsot, adjon. (De több mint feltűnő, hogy más sem rohant rá erre a témára.)
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Szlovák cégalapítás - leányváll.vagy önálló cég?

HozzászólásSzerző: bibor » szer. jún. 20, 2007 3:51 pm

Mert nem tud.
bibor
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron