Adófórum

Adózási és számviteli információk

AbevJava áthelyezés másik gépre

Elektronikus bevallás

AbevJava áthelyezés másik gépre

HozzászólásSzerző: kriszta4 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Szeretném az ABEVJavát áthelyezni egy másik gépre mindenestül.

Hogy kezdjek neki? ha lehetne lépésről lépésre leírná valaki.

Köszönöm szépen

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

AbevJava áthelyezés másik gépre

HozzászólásSzerző: Szirony1 » pén. aug. 28, 2009 9:29 am

Szia!

Annyit hozzáteszek nem biztos hogy látni fogja a program a nyomtatványokat

C:Program Filesabevjava
ez a könyvtárat kell amit átmásolnod teljes egészében (ez a program helye)

C:Documents and Settings*********abevjava
C:Documents and Settings*********.abevjava
ezek a könyvtárak tartalmazzák a nyomtatványokat a törzsadatokat valamint egyéb kapcsolodási pontokat.

******* rész minden gépnél más is más sőt lehet hogy a C meghajtó is valakinél eltérő lehet

Talán jobb megoldás ez lenne 

Abevjava keretprogram valamint nyomtatványok feltelepítése www.apeh.hu oldarról amit eddig használtál és használni fogsz
java keretprogram www.java.com oldalról

és a régi gépről kimásolni egy pendrive-re a következőképpen abevjava-ból:
szerviz manű alatt ----> másolás mentes könyvtárból
1, itt egy táblázat jelenik meg amibe SHIFT gomb nyomvatartásával minden nyomtatványt kijelölsz lefele gomb vagy Page Down gomb segítségével
2, a cél könyvtárat kiválasztod ami a pendrive helye általában D: meghajtótól felfele
3.másolás (ekkor ide másolja)

új gépen ugynez csak másolás mentés könyvtárba funkció alatt
1.forrás könyvtár kiválasztása ami a pendrive vagy egyéb
2.kijelölöd a nyomtatványokat SHIFT + fenti gombok segítségével
3. másolás

és inditásnál a régi progik ott kell hogy legyenek

Egy megjegyzés az arhivált progikat is ilyen módszerrel megthetetd de lehet más módszer is célravazatő pl könyvtár másolása de az mindenkinek egydi általában

Üdv Zsolt

 

 

 

Szirony1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

AbevJava áthelyezés másik gépre

HozzászólásSzerző: kriszta4 » pén. aug. 28, 2009 9:47 am

Köszönöm szépen.

Valószínű a második módszerrel próbálkozom... Az egyszerűbbnek tűnik.

Nem tudom miért gondoltam arra, hogy a már eddig használt nyomtatványokat nem kell feltelepíteni. Lehetséges, hogy az első módszernél nem kell ?

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

AbevJava áthelyezés másik gépre

HozzászólásSzerző: olahneedit » pén. aug. 28, 2009 11:48 am

Szia!

Igaz, hogy a kérdésedre nem tudok választ adni, mert nem értek hozzá, de talán tanulsz az én esetemből.

Év elején az első bevallási határidő után készítettünk egy teljes archiválást, majd letisztították a gépemet, ezután visszapakoltuk ami kell. Az Abevjavát is. (Lehet, hgoy nem így kell mondani, de biztosan érted)

A lényeg: hiába volt korábban a listában minden "elküldött" ami elment az apehnak, a visszatelepítés után ezek újra "módosítható" megjelöléssel jelentek meg, és ezen az sem segített, hogy a kr-ban áttettük őket az elküldöttek közé. (Vagyis nem én, hanem aki jobban ért hozzá)

Gondolom, hogy így az év második felében ez sem egy mellékes szempont. Tehát még ennek is utána kell járni.

Ilyen esetekben nekem sokat szoktak segíteni a 189-es telefonszámon is.

Persze ha Zsolt erre is tud okos megoldást.....

Üdv: Edit

 

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

AbevJava áthelyezés másik gépre

HozzászólásSzerző: Szirony1 » hétf. aug. 31, 2009 5:17 am

Sziasztok!

Krisztának a nyomtatványokat ha átmásolod nem kell feltelepíteni de a működéséről nem vagyok meggyőződve hogy helyesen fog működni mert minden elérése változhat és ha már nem találja valamelyik könyvtárat akkor nem is fogja látni a nyomtatványokat lehet hibaüzenet hibaüzenet hátán fog lenni. Ha átmásolod akkor a könyvtárszerkezetednek olyannak kell lenni mit a régi gépen akkor valszínű jól fog működni de igazándiból nem próbáltam még így csak a 2. módszerrel avval nem volt gondom.

Editnek: esetedben és Kriszta is fog evvel találkozni mert tényleg így működik a program hogy ha átmásolod az elküldött nyomtatányokat akkor modosíthatóvá válik erre két dolog amit tanácsolok:

1. Archiválsz és akkor nem lesz zavaró a sok modosított nyomtatvány mert az azokat átrakja egy másik könyvtárba de ekkor a nyomtatványok megnyitásánál nem látod az archivált nyomtatványokat csak ha az archiválásból visszarakod őket.

2. Küldésre jelölöd meg nyomtatványokat (de utána nem kell elküldeni ügyfélkapun) amit valószínű a (....)/KR/kuldendo könytvtárba rakja és innen áthelyezed (nem másolással hanem csak áthelyezéssel) az elkuldott könyvtárba. Valószínű nálatok a titkosítás nem lett végrehajtva ezért nem látta elküldötnek, de miután letitkosítod és áthelyezed a kuldendoből a elküldöttbe akkor igy fogja látni.

Kis magyarázatok:
Másolás: az eredeti helyen és a másolandó helyen is megtalálható a nyomtatvány
Áthelyezés: a másolandó helyen megjelenik a nyomtatvány de a az eredeti helyről törlődik 

próbáljátok ki remélem tudtam segíteni és nem kavartam meg jobban a dolgokat

 üdv Zsolt

Szirony1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

AbevJava áthelyezés másik gépre

HozzászólásSzerző: olahneedit » hétf. aug. 31, 2009 7:13 am

Köszi, megpróbálom!

Üdv: Edit

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég