Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nyitó pénz bizonyitása

Ellenőrzés

Nyitó pénz bizonyitása

HozzászólásSzerző: HANGA » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

        A magánszemély  szja ellenőrzésre lett kijelölve, APEH 3 évet kívánt  vizsgálni.

Adózó kérte, hogy nézzék meg a megelőző két évet, mert összefügg.  APEH közölte, hogy csak három évet fog vizsgálni, nem terjeszti ki a vizsgálatot 5 évre, nem  veszi figyelembe  nyitó pénzként az előző év december 10-i  felvásárlási jegyen  szereplő összeget, mint megtakarítást,   ami 3 millió Ft. Adózó őstermelő is egyben, 20 %-os nyilatkozatot tett,  pénzét nem köteles bankszámlán tartani.

Így a felvásárlási jegy önmagában bizonyítja a pénz átvételét, és 80 %-a pénz megtakarításként állítandó be a pénzforgalmi mérlegbe – ez adózó álláspontja.

APEH a  pénzforgalmi mérlegébe nyitó pénzként nulla forintot irt, ezáltal a vizsgálat első évében és többi évében is  forrás hiány keletkezett, amit adóhiányként  és bírságalapként kezelt.

Adózó fellebbezésében többször kérte a nyitó pénz beszámítását.

Az  adóhatóság az  adózó javára  mutatkozó tényeket is köteles feltárni - mondja  az  ART 97 § (6) Köteles-e a vizsgálatot  5 évre kiterjeszteni (még egyik év sem évült el), milyen módon kötelezhető erre.

HANGA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nyitó pénz bizonyitása

HozzászólásSzerző: thzs » szomb. aug. 29, 2009 3:09 pm

Szia!

Ezt pont ma találtam, bár mást kerestem. Bizonyára tapasztalattal rendelkező adótanácsadók, ügyvédek tudnának hasznos tanácsot adni.

http://www.drvilmanyi.com/search/label/vagyonosod%C3%A1si%20vizsg%C3%A1lat

 

 

Álláspontom az, hogy egy kérdés, hogy az adóhatóság mit állít, és más kérdés, hogy egy bírósági eljárás során mit tud megvédeni a határozatából.

Üdv.Zs.

thzs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nyitó pénz bizonyitása

HozzászólásSzerző: bgab » hétf. aug. 31, 2009 6:58 am

Szia!

A magánszemély gazdálkodásánál nem vehető figyelembe a "nyitó pénzkészlet". Minden évet tiszta lappal kezd.

üdv

bgab
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Nyitó pénz bizonyitása

HozzászólásSzerző: HANGA » hétf. aug. 31, 2009 7:23 am

Akkor biztos, hogy  Én vagyok a kakukktojás.  Nekem minden év elsején volt nyitó pénzem. 

 

A magánszemély gazdálkodásánál nem vehető figyelembe a "nyitó pénzkészlet". Minden évet tiszta lappal kezd.      KÉRDÉS:   EZT  MELYIK JOGSZABÁLY ÍRJA  ELŐ?   Vagy esetleg mitől életszerű?
HANGA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nyitó pénz bizonyitása

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. aug. 31, 2009 7:29 am

Miért is?
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nyitó pénz bizonyitása

HozzászólásSzerző: bgab » hétf. aug. 31, 2009 8:37 am

Bocs  Mindenkitől,  Hülyeséget Írtam.

üdv

bgab
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Nyitó pénz bizonyitása

HozzászólásSzerző: drvilmanyi » hétf. okt. 19, 2009 12:51 pm

Természetesen köteles vizsgálni, ha egyéb módon nem fogadja el és mi kérjük, hogy vizsgált időszakon kívüli, de el nem évült időszakot ellenőrizzen. Persze kérdés, hogy megéri-e (nem volt-e több költés ezen időszak tekintetében).

Kérdés, hogy a hivatal mit írt indokolásként (ugyanis kötelező megindokolni), ugyanis az jelen esetben nem fogja a helyét megállni, hogy 21 nap alatt elköltött ennyi pénzt karácsonyi ajándékra...

http://www.drvilmanyi.com/2009/06/tevhitek-vagyonosodasi-vizsgalatunk.html

drvilmanyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Nyitó pénz bizonyitása

HozzászólásSzerző: HANGA » pén. okt. 23, 2009 6:03 pm

Nos az eljárás során többször kértük a vizsgált időszakon kivüli pénzek viszgálatát, mert összefügg.  Nem életszerü a nyitópénz = nulla megállapitás. Főleg  jelen estben  nem.

De minden kérésünket megtagadták.

Szerinted, hogyan birható rá  az  apeh - vagy milyen jogszabály alapján kényszerithető ki -  hogy  az általa elhatározott időszakon kivüli tételt is figyelembe  vegyen. Görcsösen ragaszkodik hozzá, hogy  avizsgált időszak 3 év , punktum.  

HANGA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nyitó pénz bizonyitása

HozzászólásSzerző: HANGA » pén. okt. 23, 2009 6:08 pm

Kedves   Vilmányi már  korábban is olvastam honlapodat.  Köszönöm.

 Ismerem  irásaidat.  Már  a kérdéseim megirása  előtt  is  olvasgattam.    

  Ugy  gondoljuk, hogy  sikeresebb  vagy nálunk  az érdek érvényesítésben. 

   Üdv   Hanga

HANGA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nyitó pénz bizonyitása

HozzászólásSzerző: madora100 » pén. okt. 23, 2009 7:50 pm

Az art 97§ (6) bek. lehet esetleg valami támpont. Az adóhatóság a tényállás tisztázása során az adózó javára szolgáló tényeket is köteles feltárni. A nem bizonyított tény, körülmény  -a becslési eljárás kivételével- az adózó terhére nem értékelhető. Csak az a kérdés, hogy ez a vizsgált időszakra korlátozódik-e.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég