Adófórum

Adózási és számviteli információk

Eva mértéke július 1 után

EVA

Eva mértéke július 1 után

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. aug. 13, 2009 5:57 am

Erre gondolsz?

 

"4. az általános forgalmi adó nélkül 200 ezer forintot meghaladó szolgáltatás ellenértéke (vagy annak egy része), ha a körülmények (így különösen az adózó vállalkozási tevékenysége, árbevétele, a szolgáltatás jellege, a szolgáltatás ellenértéke) alapján egyértelműen megállapítható, hogy a szolgáltatás igénybevétele ellentétes az ésszerű gazdálkodás követelményeivel; az adóévben ugyanazon személytől ugyanazon jogcímen igénybe vett szolgáltatások ellenértékét együttesen kell figyelembe venni;"

 

Ebben nem szerepel az írásbeliség kényszere! (Korábban valóban volt ilyen, de azt már törölték évekkel ezelőtt..)

 

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Eva mértéke július 1 után

HozzászólásSzerző: zspotorke » csüt. aug. 13, 2009 6:16 am

Az írásbeliségre írtam/gondoltam leginkább. De ahhoz is hülyeség volt, mert "elfelejtettem", hogy EVÁ-s ról beszélünk.

Tulajdonképpen arra akartam kilyukadni - csak bénáztam - hogy egy írásos szerződéssel ill. teljesítésigazolással tudod megvédeni az alkalmazott ÁFA kulcsodat, de túlragoztam a kérdést. Sorry!

Egyébként igen, pont erre gondoltam és lehet, hogy törölték (bár szerintem így van ez már elég régen megfogalmazva, amolyan mögöttes tartalomként), de hogy az APEH a szolgáltatásoknál írásos szerződést kér,  az biztos. (Egyébként rajtuk túlmenően a saját érdekünk is - de ez már egy másik téma.)

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Eva mértéke július 1 után

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. aug. 13, 2009 6:19 am

Kérni kérik. Valszeg megszokásból. De ha egyéb módon tudod igazolni a teljesítéseket, akkor elmehetnek a francba az írásos szerződés hiányában...

 

Annyiból nem volt hülyeség, amit mondtál, mert én a vevői oldalon állok ebben az esetben, nem az EVA-sén...

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Eva mértéke július 1 után

HozzászólásSzerző: zspotorke » csüt. aug. 13, 2009 6:39 am

Aha, de nem mennek el...:-))))
zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Eva mértéke július 1 után

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. aug. 13, 2009 6:40 am

Mert nem megfelelően ösztökéled őket... :))
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég