Adófórum

Adózási és számviteli információk

Munkaügyi ellenőrzés2

Adatszolgáltatás

Munkaügyi ellenőrzés2

HozzászólásSzerző: bartane76 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Cégeink vagyonvédelemmel foglalkoznak. Az embereket 2+6, vagy 2+8 órában jelentjük be, és még egy harmadik cég bélyegez is, hogy akár a 400 munkaórát le tudjuk fedni.

Munkaügyi ellenőrzést kaptunk június 30-al bezárólag.

Szerintetek, ha bizonyítom a bejelentést, az óranyilvántartókat, a számfejtést, az aláírt bérjegyzéket, a szabadság nyilvántartást, a cégek közti érvényes alvállalkozói szerződéseket, az elég lehet?

A kilépett emberek papírjaival is vannak gondok, szabis tömbök nincsenek kitöltve, néha a szigorú számadású tb-s lap sincs meg.

Hozzáteszem a cégeket sűrűn változtatják, adják-veszik. 2 cég tiszta, a harmadik, aki a több órában jelenti be az embereket, az a mindent bele cég. Ameddig lehet halmozza a tartozásokat, utána eladják. Most a kisebb órában bejelentő céget ellenőrzik.

Mit kérhet még? Ennyi van az idézésen, de milyen összefüggéseke nézhet még. 

Például utólag lettek sokan ki-bejelentve, néha közös jelenlétiket vezetnek a dolgozók (hozzáteszem mindig utólag döntik el, ki hol mennyi időre van bejelentve, tehát képtelenség megoldani, hogy a dolgozó úgy vezesse a jelenlétit, ahogy az a cégeknek megfelelő lenne), és azok óráit utólag szedjük szét, mikor az alvállalkozó számláz.

Milyen bírságtételekre számíthatunk, főleg ha már ugyanettől az ellenőrtől kaptunk 4 milliós bírságot egy már eladott cégünkkel kapcsolatosan.

Köszönöm!

Üdv. Zsuzsa

 

bartane76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Munkaügyi ellenőrzés2

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » szomb. aug. 01, 2009 6:54 pm

Szia Zsuza!

 

Hát nem irigyellek. Sajons elég nehéz utólag legyártani a nyilvántartásokat, mert könnyen el lehet csúszni vele. A munkaügyi ellenőrzésnél kiemelt fontossággal bír a jelenléti ív, egyrészt ezen ellenőrzik a  munkaidőt, másrész ezen nézik a kivett szabikat.

Ehhez kapcsolódóan lennie kell egy bérkartonnak (ez nagyon fontos!), melyből kiderül, hogy kinek mikor milyen jogcímen fizettetek, mikor vett ki szabit, mennyi szabija van még... A szabadságengedélyt általában nem szokták kérni - de legalábbis nem csinálnak gondot abból, ha nincs meg -, kivéve ha a dolgozó panaszkodik.

Az sajnos elég nagy baj, hogy a dolgozók később lettek bejelentve, mint amikor a munkaszerződés szerint dolgozni kezdtek, de ezen már nem tudsz változtatni. Ha szőrősebb szívű ellenőrt fogsz ki, akkor ő valószínűleg büntetni is fog ezért. (Megjegyzem, hogy a könyvelő ebben az esetben csak akkor hibás, ha az ügyfél bizonyíthatóan időben jelezte az új munkavállalót...) A munkaviszony megszűnését azt hiszem 15 napon belül kell jelenteni, De ha késedelmesen jelented be, a munkaügyi ellenőr valószínűleg nem problémázik majd rajta. A jogviszony létesítésének bejelentési késedelme viszont komoly probléma lehet.

Az nem baj - egy munkaügyi ellenőrzés során -, ha a cégnek járuléktartozása van. A lényeg az, hogy időben beadja a bevallásokat.

Az alvállakozóval ne foglalkozzatok, ő már nem munkajog szerint, hanem  polgári jog alapján végzi a munkáját.

 

Üdv.

Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Munkaügyi ellenőrzés2

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » szomb. aug. 01, 2009 7:08 pm

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 62 vendég