Adófórum

Adózási és számviteli információk

miért így?

Ellenőrzés

miért így?

HozzászólásSzerző: gabmenthahu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Hahó! Kaptam az APEH-tól levelet, hogy mától kezdve egy éven belüli határidőig  kijelöltek ellenőrzésre. Létezik, hogy egy évig várhatom, hogy mikor sül el az agyuk?

És miért nem akkor szólnak, amikor időszerű a revizió? Kaptatok már ilyet?

Üdv gabi

gabmenthahu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

miért így?

HozzászólásSzerző: Babu » hétf. máj. 04, 2009 8:30 am

Szia!

Én tavaly kaptam ilyet. Ez azokra vonatkozik, akik nem vállalták a minimumadó megfizetését. Különben teljesen szét szedték a céget vizsgálatkor. 

Üdv Babu

Babu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

miért így?

HozzászólásSzerző: gabmenthahu » hétf. máj. 04, 2009 10:02 am

Babu. Én nyugdíj melletti egy.váll.vagyok. Nem is tudom,  mi után kell minimumadót fizetni. Kevés a bevételem, és a kezdetek óta veszteséges, vagy csak éppen nyereséges vagyok. Ez bűn?

Üdv Gabi

gabmenthahu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

miért így?

HozzászólásSzerző: kaloczy » hétf. máj. 04, 2009 10:15 am

Bűnnek nem bűn, csak kevésbé érthető, hogy valaki azért tartsa fenn az egyéni vállalkozását, hogy azt a saját, adózott pénzéből "szponzorálhassa". 

Ha valóban úgy van, hogy hosszabb távon is mínuszos a "mérleged", tehát a vállalkozásod nem hogy nem hoz jövedelmet Számodra, hanem még rá is fizetsz, és mégis fenntartod azt, akkor azért hihető magyarázattal kell majd szolgálnod az okára. 

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

miért így?

HozzászólásSzerző: Babu » hétf. máj. 04, 2009 10:18 am

Gabi!

Egyetértek Zsuzsával. Nálam most zárult le egy vizsgálat, és azért büntettek meg, az APEH szavaival élve  NEM ÉLETSZERŰ!!!!

Sajnos ez van, nem tudjuk kikerülni ezeket a dolgokat. Mindenképpen fizetni kell.

Üdv Babu

Babu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

miért így?

HozzászólásSzerző: kriszta4 » hétf. máj. 04, 2009 10:30 am

Gabi,

A kieg. tev. EV-nek is meg kell/kellett volna fizetnie a minimumadó utáni adót, akkor nem kell/ett volna nyilatkozni, és akkor nem "szúrnák" ki ellenőrzésre. Én legalábbis így csináltam.

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

miért így?

HozzászólásSzerző: eszter101@netelek.hu » hétf. máj. 04, 2009 4:11 pm

Szia Ne izgulj, engem is kijelöltek már márciusban megkaptam a levelet, hogy egy éven belül a 0853 as miatt fognak ellenőrizni, az egyik egyéni vállalkozóm, tavaly 2050 eft szjat fizetett, vett egy gépet most écs leirása 2200 eft és ez tette minuszossá e miatt lett veszteséges mégis kijelöltek vele, én is várom mikor hivnak. Miket néznek  az összes számlákon kivül még ,ert szerintem azt nézik hogy az a vállalkozás érdekében merült e fel. Üdv Benneteket Eszter
eszter101@netelek.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

miért így?

HozzászólásSzerző: l.nora » hétf. máj. 04, 2009 6:09 pm

Kedves Gabi !

Nekem tavaly volt egy főfoglalkozású ev-m, aki nem vállalta a min.nyereségadót, és hasonlóképpen értesítették ellenőrzésről mint Téged.

Csak a kérdéses évet (neki a 2007-es) nézték, mindent bekértek. Én elég precízen vezetem a nyilvántartásokat, gondoltam csak a költség számlákba tudnak esetleg belekötni. Semmit nem kukacoskodtak, megállapítás nélkül zárták le az ellenőrzést. A revizor hölgy annyit mondott, hogy legközelebb vállalja a nyer.minimumot, mert vagyonosodási vizsgálat alá fogják vonni (évek óta veszteséges).

Nem kell feltétlenül mindig a legrosszabbra gondolni, ezért is írtam le Neked az esetemet!

Üdv. Nóra 

l.nora
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

miért így?

HozzászólásSzerző: gabmenthahu » kedd máj. 05, 2009 4:00 am

Hahó mindenki! Lehet, hogy nem életszerű, de sok-sok munkában töltött év után, hirtelen űr keletkezett az életben és az agyamban is. Ezért kezdtem nyugdíj mellett továbbra is könyvelni. Az agytorna be is jött, miután mindig változnak a szabályok.

Az én veszteségem párszáz ft évente.Nem gondolom, hogy ez nem hihető

Üdv Gabi

gabmenthahu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron