Adófórum

Adózási és számviteli információk

Társasági adó önellenőrzés

TAO

Társasági adó önellenőrzés

HozzászólásSzerző: zsebsusu@freemail.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

2 kérdésem lenne:

1. Van egy cég, akinél a mostani könyvvizsgálatkor derült ki, hogy az előző (2007) évben pár tétel rosszul lett lekönyvelve és rosszul szerepelt a főkönyvben, ezáltal a mérlegben és a tao-bevallásban is. Mivel a hiba nem jelentős, ezért a mérleget nem módosítják, Az előző évi hibákat 2008-ban lekönyveltük, de a tao bevallását módosítanunk kell-e 2007-re, vagy berakjuk a 2008-ba. A hiba 2007-ben abból adódott, hogy több költséget számolt el a cég, mint kellett volna.  Szerintetek?

2. Az előző évi tao bevallásban véletlenül a mérleg adatokat elírtuk, de az eredménykimutatás viszont jó, az adó is jó. mit tegyünk, helyesbítsük le, vagy maradjon úgy? Van ennek valami negatyv következménye a cégre vonatkozóan?

Köszönöm a választ:

Nathaly

zsebsusu@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Társasági adó önellenőrzés

HozzászólásSzerző: zsebsusu@freemail.hu » pén. márc. 27, 2009 7:52 am

sziasztok!

Ha tudtok segítsetek, mert fontos lenne.

köszönettel:

Nathaly

zsebsusu@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Társasági adó önellenőrzés

HozzászólásSzerző: validitas » pén. márc. 27, 2009 11:18 pm

Szia Nathaly!

A társ.adó bevallást önellenőrizni kell, viszont a 2008-as év tao.bevallásának elkészítésekor a 2007.éet érintő, 2008-ban könyvelt tételek/összeg adóalap csökkentő lesz. Így lesz "kiszűrve" 2008-ból, nehogy mindkét év tao-jára kihatással legyen.

A másik kérdés: ha már úgyis önellenőrzést adsz be, akkor a helyes mérlegadatokat is beírhatod, és azzal rendben is lesz. Egyébként mivel nem érint adót, nem lehet komoly negatív következménye egy ilyen jellegű elírásnak.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Társasági adó önellenőrzés

HozzászólásSzerző: monika62 » csüt. máj. 21, 2009 5:31 pm

Sziasztok,

Azzal a problémával fordulnék hozzátok, hogy hogyan kell lejavítani egy korábbi év rossz zárását-nyitását? Konkrétan: hitel felvétel történt egyik évben,  és kétszer (!) került lekönyvelésre a hitel felvétele. Méghozzá azért, mert év közbeni átvétel lett, és valahogyan a nyitóból is le lett könyvelve, meg vegyesen is. Még nem nálam történt a dolog, de most vettem csak észre. Így lett lezárva a 2007-es év, hogy kétszer szerepel az összeg. Nem tudom, hogyan kell javítani a hibát, ebben kérném a segítségeteket. A nyitó naplóba nem javíthatok bele, mert akkor nem jó a dolog. Csak a hitel számlán tudnék javítani, de nem tudom, mi lenne a párja. A 2007-es évben már nem szeretnék javítani, mert ezt a céget én is adom tovább, és nincs már időm ilyen aprólékos munkára.

Előre is nagyon köszönöm a segítrségeteket.

ÜDv., Mónika

monika62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron