Adófórum

Adózási és számviteli információk

0758- on kell-e a gépkocsi ktg-et

Egyéni vállalkozók

0758- on kell-e a gépkocsi ktg-et

HozzászólásSzerző: KovacsJ » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Az egyéni váll. szerződéssel használja az Anyuka tulajdonában lévő sz.gépkocsit (nem ő az üzembentartó)és utnyilvántartást vezet. Elszámolja az üzemanyagot (Apeh) A javítási és egyéb ktg számla alapján és a kötelező elszámolható-e?

A 0758 ason be kell-e vallani az elszámolt üzemanyagköltséget?

Kell-e a szakképzésihozj.bevallani nullásan? 

Kovácsné

 

KovacsJ
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0758- on kell-e a gépkocsi ktg-et

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. jún. 13, 2007 6:34 am

Szia!

Kezdem az utolsó kérdéssel: ha nincs szakképzési kötelezettsége, a 0758-as elején beikszeli a nyilatkozatoknál, hogy a 0701-en nincs bevallási kötelezettsége, és akkor nem kell nullásan küldeni.

Második: a 0758-ason nincs erre rublika, hogy az üzemanyagköltséget valljad.

Az első kérdést nem teljesen értem, de amire én a kérdésből következtetek: az apeh norma szerinti üzemanyag kölséget elszámolhatja, de a || 9 Ft-os (javítási, egyéb költségeket) nem, mivel a kocsi nem az ő és nem a házastárs tulajdona. Azokat csak ebben a két esetben számolhatná el, ha az apeh norma szerinti költségelszámolást választja. Remélem erre gondoltál a kérdéseddel. Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

0758- on kell-e a gépkocsi ktg-et

HozzászólásSzerző: KovacsJ » szer. jún. 13, 2007 11:41 am

Szia Kata!

A többes (van 36 órás főállása) EV nem küld havonta 0758-ast neki kell 0701-en szakhj vallani ha nulla?

A első kérdésnél a gépkocsi számlával igazolt javítási ktgeire és kötelező biztosításra stb. gondoltam nem a 9 Ft-ra. 

Kovácsné

KovacsJ
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0758- on kell-e a gépkocsi ktg-et

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. jún. 13, 2007 12:11 pm

Szia!

Hát szerintem akkor úgy főleg nem számolhatja el számlákkal, mert sem nem tulajdonos, sem nem üzembentartó. Ilyen felállásban szeritnem az útnyilvánatartás szerinti és az apeh norma szerinti gk. költségtérítést vehetné csak fel (a 9 Ft nélkül). Így beleköthetnek, hogy mire föl kéri ő a saját nevére még az üzemanyagszámlákat is, ha nem az ő (vagy házastárs) tulajdona. A gépjárműadó sem az ő nevére jön. A biztosítást meg főleg nem számolnám így el.

Mivel neki valóban nem kötelező ebben az esetben a 0708-at küldenie, ezért akkor azt javaslom, júli 20-ig (akkor van a határideje) küld be nullásan a szakképzésit a 0701-en. Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

0758- on kell-e a gépkocsi ktg-et

HozzászólásSzerző: KovacsJ » szer. jún. 13, 2007 12:12 pm

SAzia Kata ! Köszönöm a gyors válaszokat. Kovácsné
KovacsJ
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 106 vendég

cron