Adófórum

Adózási és számviteli információk

0853 bavallás vállalkozói kivét

Egyéni vállalkozók

0853 bavallás vállalkozói kivét

HozzászólásSzerző: maya0411 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Főállásu egyéni vállalkozó veszteséges, minden hónapban 0858 bevalláson bevallásra került a minimálbér utáni járulék.

Veszteség esetén muszáj-e vállakozói kivétet elszámolni. Látszik, hogy nem jól müködik a vállalkozása, mert járulékfizetéssel is el van maradva.

Ha tudtok kérlek benneteket segítsetek.

Üdv: Maya

maya0411
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

0853 bavallás vállalkozói kivét

HozzászólásSzerző: ildibf » hétf. feb. 16, 2009 7:06 am

Szia Maya,

Nem kötelező kivétet elszámolni.A gyakorlatban azonban ki szoktuk írni a minimálbért, mert ha nincs kivétje, akkor felmerül a kérdés, hogy ugyanmár miből él meg .Ha van a vállalkozásán kivül más bevétele, akkor rendben. Egy esetleges vagyonosodási vizsgálatnál mondhatja azt is, hogy a vele egy háztartásban élők "tartják" el.

Ha a közeljövőben tervezi megszüntetni a vállalkozását ,akkor persze ne írjon ki kivétet.

Ha viszont nem, akkor javasolnám, hogy tegyen be vállalkozói betétet ( ha van más forrása), vagy kölcsönt  ( ekkor kölcsönszerződés kell, kamat: nulla),és vegye ki a minimálbért ,egészben vagy részben.

Ildi

 

ildibf
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

0853 bavallás vállalkozói kivét

HozzászólásSzerző: maya0411 » hétf. feb. 16, 2009 7:36 am

Szia Ildi!

Nagyon köszönöm a segítséged. Teljesmértékben egyetértek veled, úgy gondolom a minimálbért vállalkozói kivétnek beirom.

Köszönettel: Maya

maya0411
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

0853 bavallás vállalkozói kivét

HozzászólásSzerző: tepimail » hétf. feb. 16, 2009 7:51 am

Sziasztok! Ha veszteséges a vállalkozás és kölcsönnel kell kisegíteni felesleges szerintem kivetetni a vállalkozói kivétet. A kérdés, hogy miből él nem csak akkor merül fel, ha nem vesz fel jövedelmet illetve veszteséges a vállalkozása henem akkor is amikor beteszi a kölcsönt. Azt miből tette be? Tehát mindegy, hogy kölcsöntnyújt, majd kiveszi vállalkozói kivétként, vagy egyébből fedezi a megélhetését. Illetve nagyon nem mindegy mert a vállalkozói kivét szja köteles is. (149.040,-) Azt írod Maya járuléktartozása is van, feltételezem az szja-t sem fogja tudja könnyedén befizetni. Tehát csak az adóssága fog nőni. Ha meg vállalkozáson kívül van jövedelme és abból tudja a megélhetését fedezni és a vállalkozása veszteséges, felesleges kivenni a vállalkozói kivétet. Ez az én véleményem.  

üdv:tepimail

tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0853 bavallás vállalkozói kivét

HozzászólásSzerző: maya0411 » hétf. feb. 16, 2009 8:37 am

Szia!

Én is azért gondolkoztam, hogy irjak-e be vállalkozói kivétet, mert van jócskán tartozása.

Csak a gond az, hogy főállásu egyéni vállalkozó és vállalkozáson kivül nincs más jövedelme.

Ha beirom a vállalkozói kivétet őt terhelem az szja fizetéssel, de ha nem, akkor felmerül a kérdés, hogy ha veszteséges miért nem szünteti meg a tevékenységet, ami jó kérdés, mert nem igen tudna sehol elhelyezkedni. A vállalkozói tevékenységéből meg éppen csak vegetál, de mégsem munkanélküli.Itt aztán csak a vállalkozó nem jár jól, mert fizeti a járulékokat halmozza az adósságot.  Az APEH. megküldi az incasszót és a végrehajtásra a levelet.

Nagyon köszönöm a segítséged, de most vagyok abban a helyzetben, hogy nem tudom mi lenne a jobb megoldás.

Köszönettel: Maya
maya0411
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

0853 bavallás vállalkozói kivét

HozzászólásSzerző: tepimail » hétf. feb. 16, 2009 12:55 pm

Természetesen csak azt tudom neked megírni én mit tennék/teszek ebben a helyzetben, tanácsot nem lehet adni.  Kérdezd meg a vállalkozót melyik lehetetlen helyzetet választja, a felelősség az övé!  Természetesen egyik sem jó megoldás, mert ebben a helyzetben nincs jó megoldás. Igazolni azt sem tudja miből élt, azt sem miből tette be a kölcsönt a vállalkozói kivétre, de a tartozását legalább nem növelném.
tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0853 bavallás vállalkozói kivét

HozzászólásSzerző: maya0411 » hétf. feb. 16, 2009 2:13 pm

 Szia!

 Nagyon köszönöm a segítséget, most nagyon jó ötletet adtál, mert ténylegesen a fő szenvedő alany a vállalkozó és segítsen a döntés hozatalban, hisz elsősorban az ő pénzéről van szó.

Köszönettel: Maya

maya0411
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 108 vendég