Adófórum

Adózási és számviteli információk

Családi kedvezmény kiszámítása, jogosultság

SzJA

Családi kedvezmény kiszámítása, jogosultság

HozzászólásSzerző: monti771 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A kérdésem elég összetett. Van egy 3 gyermekes család, a harmadik gyermek 2008 október végén született. Hány havi családi kedvezményt érvényesíthet? Ez gyermekenkeént havi 4000 ft ugye? Az első 2 gyermek nem ettől az apától van de ők nevelik össze is vannak házasodva. Az apa igénybe veheti mindhárom gyermek után az adókedvezmény, attól függyetlenül, hogy nem neki jár a családi pótlék.

 

Nagyon megköszönöm a válaszokat!

 

üdv

monti

monti771
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Családi kedvezmény kiszámítása, jogosultság

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » vas. feb. 15, 2009 2:34 pm

A várandósság 91.napjától lehet számítani a jogosultsági hónapokat, ehhez orvosi igazolás szükséges. Abban a hónapban már jogosult, amikor ez a nap volt, éspedig három gyermekre tekintettel. Az apa igénybe veheti, de meg is oszthatják tetszőleges arányban, ha úgy kedvezőbb. Szja tv. 3.§ 60.pont és 40.§.
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Családi kedvezmény kiszámítása, jogosultság

HozzászólásSzerző: monti771 » vas. feb. 15, 2009 4:56 pm

szia!

köszi a választ.

az zavart meg engem, hogy a bevallásnál ahol az adókedvezmény összegét kell megadni azt írja a magyarázat, hogy az veheti igénybe aki a családi pótlékra jogosult.

Ebben az esetben az anya az.De mivel neki nem volt erre az évre jövedelme ő nem tudja érvényesíteni.

De akkor az apa (nevelőapa)  is igénybe veheti?

és ez havi 12000 ft a terhesség 91. napjától számítva. az a hónap is számít amikor megszületett?

köszi a választ

 

monti

monti771
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Családi kedvezmény kiszámítása, jogosultság

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » vas. feb. 15, 2009 5:08 pm

A férj is jogosult a CSP-re, mivel a CSP szabályai szerint jogosult a saját háztartásában nevelt gyermek után - többek között - a szülővel együtt élő házastárs. Tehát akár ő is igényelhetné mindhárom gyermek után az édesanya helyett. Tehát bár ténylegesen az édesanya kapja, az SZJA szerinti feltételnek a férj is megfelel, a családi adókedvezményre jogosult. 
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Családi kedvezmény kiszámítása, jogosultság

HozzászólásSzerző: monti771 » vas. feb. 15, 2009 6:08 pm

elég az az orvosi igazolás amit a 3 hetente kapott az édesanya

vagy kellett volna erről egy külön igazolás. mert olyan nincsen az anyukának:-(

monti771
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Családi kedvezmény kiszámítása, jogosultság

HozzászólásSzerző: SZESZE » csüt. máj. 14, 2009 12:25 pm

Sziasztok!

Még mindig a családi kedvezménnyel szenvedek! Van egy család három gyerekkel, egy óvodás korú, kettő főiskolás! A kettő fiatalabbra kap családipótlékot, de emelt összegűt a harmadikra tekintettel! Akire már nem jogosult családipótlékra a szülő! Nem tudom,hogy ilyen esetben  a családi kedvezmény már nem jár a szülőnek, mivel már csak két gyerek után kapja a családipótlékot?

Köszönöm a segítségeteket!

SZESZE

 

SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 1 vendég