Adófórum

Adózási és számviteli információk

vállalkozói járulék mértéke-változott?

Tb, munkaügy, bérterhek

vállalkozói járulék mértéke-változott?

HozzászólásSzerző: csirip » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Állítólag változott valami a váll. járulék alapjával kapcsolatban? Azt hallottam, hogy ha a dupla minimálbér után fizetik a járulékot, de a bér csak aszimpla minimálbér , ebben az esetben kavart valamit az apeh állítólag.....Tud valaki erről valamit? köszi
csirip
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

vállalkozói járulék mértéke-változott?

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. jún. 11, 2007 11:53 am

A vállalkozói járulék alapja:

A Tbj. 27., 28., 29. és 29/A. §-aiban meghatározott egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelem, de éves szinten legalább a tárgyhónapot megelőző hónap első napján érvényes minimálbér. A minimális járulékalap megállapításánál a kieső időket (Tbj. 28. § (1) bekezdés és 29. § (4) bekezdés) figyelembe kell venni.

A rendelkezés nem vonatkozik arra a személyre, aki öregségi, rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesül, vagy arra jogosulttá vált. Nem kell vállalkozói járulékot fizetnie annak az egyéni és társas vállalkozónak, aki a vállalkozói tevékenysége folytatásával egyidejűleg munkaviszonyban is áll, és munkaideje eléri a heti 36 órát, illetőleg annak, aki közép vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán tanul. 2007. január 1-jétől az a vállalkozó is mentesül a vállalkozói járulék megfizetése alól, aki munkaviszonyban áll, tekintet nélkül a foglalkoztatás időtartamára.

2007. január 1-jétől egészségbiztosítási járulék alapja: a Tbj. 27. §-ának (2)-(3) bekezdésében, 28. §-ának (1)-(2) bekezdésében, 29. §-ának (3)-(5) és (7) bekezdésében, meghatározott jövedelem, valamint a 29/A. §-ában meghatározott járulékalap.

Tehát a vállalkozói járulék alapja az  ami az ebj alapja, ha a 131 ezer a ebj alap a válalkozói járulék alap is ez.

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

vállalkozói járulék mértéke-változott?

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. jún. 11, 2007 12:37 pm

Szia Garbo!

Ez már megint csak igen érdekes, mert én ebben az ügyben többször is felhívtam az apehot, és ott meg azt mondták, ha jövedelemként csak a minimálbért veszi ki, illetve fel sem veszi a jövedelmet, akkor hiába fizeti a tb-t a 131.000 után, a vállalkozói alapja marad a minimálbér. Mostmár megint akkor mi a valóság???

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

vállalkozói járulék mértéke-változott?

HozzászólásSzerző: csirip » hétf. jún. 11, 2007 12:39 pm

Hát igen, én is azt az infót kaptam, hogy a ténylegesen kivett bér után kell fizetni. Erről volt is szó, apeh állásfoglalás is.De állítólag most az apeh módosította az állásfoglalását......:((( köszi
csirip
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

vállalkozói járulék mértéke-változott?

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. jún. 11, 2007 12:41 pm

Igen amit kiemeltem az az apeh állasfoglalásból van, tehát a fizetenő vállalkozói járulék alap= az ebj alappal.

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

vállalkozói járulék mértéke-változott?

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. jún. 11, 2007 12:45 pm

Garbo, és ezt az apeh állásfoglalást most hol tudnám megtalálni? Kata
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

vállalkozói járulék mértéke-változott?

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. jún. 11, 2007 12:50 pm

A vállalkozói járulékfizetési kötelezettséget meghatározó jogszabályok 2007. január 1-jei módosulása

2007.04.03.

A foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról szóló 1991. évi IV. törvény (továbbiakban: Flt) 46/B. §-a rendelkezik a vállalkozói járulékfizetési kötelezettségről. A jogszabály 2007. január 1-jével módosult, ezért a vállalkozói járulékot a következő szabályok szerint kell megfizetni.

Az Flt 58. § u) pontjának 2007. január 1-jétől történő módosítása értelmében az egészségbiztosítási járulék alapja társas vállalkozó esetében a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló 1997. évi LXXX. törvény  (továbbiakban: Tbj.) 27. § (2)-(3) bekezdésében, 28. § (1)-(2) bekezdésében meghatározott jövedelem, egyéni vállalkozó esetében a Tbj. 29. § (3)-(5) és (7) bekezdésében meghatározott jövedelem, valamint eva adózó egyéni vállalkozónál a Tbj. 29/A. §-ában meghatározott járulékalap.

Az egyéni és társas vállalkozó az egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelem után 4 százalékos mértékű vállalkozói járulékot fizet.

Ez az eleje, nem akartam az egészet bemásolni, mert hosszú, az apeh honlapján a fenti címen és dátum alatt biztosan megtalálod, én már úgy vagyok vele, hogy ilyeneket lementek a gépemre, mert később nem biztos hogy ráakadok, és ezt még a megjelenéskor lementettem. Ha nem találod megpróbálom ide másolni.  

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

vállalkozói járulék mértéke-változott?

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. jún. 11, 2007 12:59 pm

Nagyon köszönöm Garbo, megtaláltam az információk alatt! Kata
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

vállalkozói járulék mértéke-változott?

HozzászólásSzerző: csirip » hétf. jún. 11, 2007 1:05 pm

Akkor most a 131.000.- az alapja vagy a 65.500.-?
csirip
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

vállalkozói járulék mértéke-változott?

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. jún. 11, 2007 1:17 pm

Amit a 758-as 10.sorban alapként feltüntetsz az a vállalkozói járulék alap, itt csak akkor lehet eltérés szerintem, ha a ebj felsőhatárát már kimerítette(450 ezer) ,akkor van az hogy a minimálbér után mindenképpen meg kell fizetni.

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég