Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyéni vállalkozó havi bérszámfejtése

Egyéni vállalkozók

Egyéni vállalkozó havi bérszámfejtése

HozzászólásSzerző: kleslie » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Július óta vagyok főfoglalkozású E.V. Eddig csak az alkalmazottam fizetését és közterheit írtam be a pénztárkönyvbe, ezek után ha magamnak bruttó 70000 ft a havi fizetésem, azt hogyan jelenítsem meg a könyvelésemben? Vállalkozói kivét, vagy bér, és kell-e kiadási pénztárbiz. a kivett összeg mellé?

Üdv. László

kleslie
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Egyéni vállalkozó havi bérszámfejtése

HozzászólásSzerző: Panni49 » vas. szept. 14, 2008 6:55 am

Szia! Az egyéni vállalkozó " fizetése " a vállalkozói kivét oszlopba megy.Én szoktam egy jegyzéket csinálni,ami tartalmazza a vállalkozói kivét összegét ,levonásokat és a nettó jövedelmet.A levonásokat ez alapján veszem vissza az "egyéb,az adó alapjába be nem számító bevételek" oszlopba. Ez a melléklete a kiadási pénztárbizonylatnak.A pénztárbizonylaton a bruttó jövedelem van.Üdv.Panni
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Egyéni vállalkozó havi bérszámfejtése

HozzászólásSzerző: M.Éva » vas. szept. 14, 2008 10:50 am

Szia László!

Ha július óta főfoglalkozású vállalkozó vagy, ugye az alkalmazottad 0808-as bevallása mellé nem felejtetted el a saját 0858-ast is beküldeni aug-12-ig?Kérdésem csak a figyelemfelhívást szolgálja.

Úgy látom a kérdéseidből, hogy magad végzed a könyvelést.Ha nem foglalkozol számviteli,adóügyi témákkal, ez nagyon nehéz lesz,persze nem lehetetlen!

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Egyéni vállalkozó havi bérszámfejtése

HozzászólásSzerző: kleslie » vas. szept. 14, 2008 2:17 pm

Kedves Éva!

nagyon kedves vagy hogy felhívtad a figyelmemet és jól sejted hogy magam intézem a könyvelésemet főként a ti hasznos segítségetekkel. Az a helyzet hogy mivel nem jószántamból lettem főállású, még egyenlőre a sok kiadás mellett nem engedhetem meg magamnak a jó könyvelőt, de ez előbb utóbb elkerűlhetetlen lesz.

 Egyébknt leadom a 0858-at is.

Üdv László

 

kleslie
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Egyéni vállalkozó havi bérszámfejtése

HozzászólásSzerző: M.Éva » vas. szept. 14, 2008 2:55 pm

Megértelek,sokan vannak hasonló helyzetben!

Vidd sikerre a vállalkozásodat ("csakazértis"..)!

Itt mindig segít valaki, ha gondod lesz!

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 108 vendég