Adófórum

Adózási és számviteli információk

Zöldséges egyéni vállalkozó

Egyéni vállalkozók

Zöldséges egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: kiandrea@externet.hu » szer. máj. 23, 2007 5:03 pm

Kezdő vállalkozásnál elég a főfoglalakozású egyéni vállakozónál a minimálbér után megfizetni a járulékokat, vagy az alkalmazottjára is igaz ez?
kiandrea@externet.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Zöldséges egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: madora100 » szer. máj. 23, 2007 5:13 pm

Igen, ha így döntesz, akkor a vállalakozóra és az alkalmazottra is ezt alkalmazhatod. A bevallásba a min.bér utáni járulékokat állítod be, ez egyben bejelentésnek is minősül.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Zöldséges egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: HIDNA » szer. máj. 23, 2007 5:14 pm

Az alkalmazottra ez nem vonatkozik, természetesen kötelező a minimálbér, illetve a szakképzettekre vonatkozó 5-ill.10%-os többlet, de ennél akár magasabb összeg is adható. Klári
HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Zöldséges egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: madora100 » szer. máj. 23, 2007 7:25 pm

A munkavállaló részére is kötelező megadni legalább a minimálbért. Ennél kevesebb nem adható, csak abban az esetben, ha részmunkaidős alkalmazásban áll.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Zöldséges egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: kiandrea@externet.hu » csüt. jún. 07, 2007 1:31 pm

Akkor azt modjátok, hogy a főállású egyéni vállalkozót elég a 65.500 Ft-os minimálbérrel bejelenteni, és ha az alkalmazottja csak 4 órás lesz akkor őt a minimumjárulékalap szerinti 65.500 Ft-os bérrel kell bejelentenie? Ha májusban váltotta ki a vállalkozói igazolványt, akkor ebben az évben negyedéves áfa bevallóként kezd? Mivel zöldségesről van szó, így a napi maradék árut (selejt, rohadt, kidobásra itélt) hogy könyveljem egyszeres könyvvitel esetében?
kiandrea@externet.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Zöldséges egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: kati1012 » csüt. jún. 07, 2007 3:13 pm

A selejtet nem könyveled, csak selejtezési jegyzőkönyvet kell felvenned, melyben rendelkezel a megsemmisités módjáról. Az áru beszerzést már lekönyvelted, ha a selejtet is könyvelnéd akkor már duplázódna. Negyedéves áfa bevalló leszel, a kezdőre ez vonatkozik.
kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Zöldséges egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. jún. 07, 2007 4:54 pm

Szia! Az alkalmazottat 4 órában nem kötelező 65500Ft.ra bejelenteni. Általában a szakképzettségtől, gyakorlati időtől függő bér 50%-ban kötelező/ pl. két év feletti gyak.idővel rend. szakképzett kötelező bére 8 órában  75400Ft, tehát ennek a fele/ Ha szabályosak akarunk lenni, akkor a ténylegesen kifizetett munkabér után kell fizetni, amely azonban nem lehet kevesebb az előzőekben leirtaktól. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Zöldséges egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. jún. 07, 2007 5:12 pm

Sziasztok! Talán egy kicsit visszatérnék az ÁFÁ-ra. Amely vállalkozás tudja tartani a 4mill.Ft értékhatárt, én  az alanyi mentes választást szoktam javasolni, annak ellenére, hogy kisebb beszerzések szükségesek az induláskor. Abból indulok ki, hogy normál esetben mindig fizető pozicióban kell hogy legyen a vállalkozó. Még nem találkoztam olyan zöldségessel, aki olcsóbban adná az árut az árrésre jutó ÁFÁ-val. Igy az is nála maradhat. Nyilván, ha nagy értékü beruházás szükséges más a helyzet, de a rekeszek, polcok beszerzési árában lévő ÁFA szinte az első elszámolásnál "eltünik". Üdv. Ani 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Zöldséges egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » csüt. jún. 07, 2007 6:28 pm

Egyszerűen nem tudom elképzeli, hogy beleférjen az évi 4 millió forint bevételbe (alanyi mentesség). Ez évi 200 nyitvatartási nappal napi 20E forint bevétel. Zöldséges üzlethez napi-másnapi árubeszerzés szükséges. Ez napi-másnapi szállítást jelent. Nem tudom, milyen messze megy, de napi 1-2 e forint szállítási ktg-et biztosan összehoz. Az alkalmazott napi bére meg a vállalkozó sajátja járulékokkal)  szintén legalább 4-5 E forint naponta. Maradt eddig 13-15 E forint. Üzlet bérleti díj, rezsi napi 2E ft. Az új árukészletre jutó napi mondjuk 13E forintért szerez be, az mondjuk 50-150 kg áru vegyesen, ez vicc, mert két zsák krumpli, két láda alma meg egy fél láda banán lesz az árukészlete nagy vonalakban és abból még selejt is lesz. De még egy vasa sincs haszonban a 30E forintos nettó EV kivétjén felül. Ennyiért tényleg nem érdemes a kisujját megmozdítani.

Tehát fordítva bizonyítottam a tételt: nem szabad alanyi mentesnek bejelentkeznie.

Konklúzió: nem a könyveléssel kellene kezdeni a vállalkozás tervezését, hanem ÜZLETI TERVVEL!! Abból egyértelműek lennének az adózási kérdések is.

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Zöldséges egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. jún. 07, 2007 7:25 pm

Szerintem az üzleti terv nem sokat ér, ha az köszönő viszonyban sem lesz  a valósággal. Hiába tervez több bevételt, ha a körülmények olyanok, hogy nem lehet teljesiteni. Ha viszont szerencséje van, valóban több lesz a bevétele, értékhatár tullépés miatt ugyis ÁFÁ-s lesz. Nekem az utóbbi időben két ügyfelem is megszüntette vállalkozását, mert nem tudott versenyezni az áruházláncok áraival. 

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 102 vendég

cron