Adófórum

Adózási és számviteli információk

bkv bérlet elszámolhatósága

Egyéni vállalkozók

bkv bérlet elszámolhatósága

HozzászólásSzerző: aenima » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy egy vidéki székhellyel rendelkező egyéni vállalkozó elszámolhatja e költségként a havi bkv bérlet teljes összegét? Budapesten kell dolgoznia ugyanis, s a számlát is budapesti székhelyű cégnek állitja ki. Előre is köszönöm a válaszokat. 

 

 

 

aenima
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

bkv bérlet elszámolhatósága

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. aug. 28, 2008 4:58 am

 

Szia !

A  munkábajárással kapcsolatos költségtéritést a 78/1992(V.12.) Korm. rendelet szabályozza, valamint a z MT 153§ 2.bek.

:munkábajárásnak minősül a közigazgatási határon kivülről történő napi munkábajárás és hétvégi hazautazás 

(1) A munkáltató köteles a munkavállalónak megtériteni a munkábajáeást szolgáló bérlettel, vagy teljes árú menetjeggyel való elszámolás ellenében

- a.) 86 %-át, ha országos közforgalmu vasut 2.kocsiosztályon utazik. 

-b.) 80 %-át ha elővárosi vasuton, valamint helyközi dijszabással közlekedő helyi és távolsági autóbuszon utazik

A bérlet vásárlásakor a bérletről a cég nevére kérjen számlát, és kifizethető a dolgozó részére a költségtérités. 

Üdv:hvanna 

 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

bkv bérlet elszámolhatósága

HozzászólásSzerző: kaloczy » csüt. aug. 28, 2008 5:27 am

Hvanna! Itt nem munkáltatóról és munkavállalóról, hanem egyéni vállalkozóról van szó. És rá az általad beidézett rendelet nem vonatkozik.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

bkv bérlet elszámolhatósága

HozzászólásSzerző: kaloczy » csüt. aug. 28, 2008 5:28 am

Szerintem egyébként elszámolhatja, ha a bérlet érvényessége és a munkavégzés ideje között összhang van.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

bkv bérlet elszámolhatósága

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. aug. 28, 2008 5:34 am

 

Szia Zsuzsa!

Igen leesett, felületesen olvastam. Ha egyéni válllakozóról van szó akkor is elszámolható, mert a bevételszerző tevékenység érdekében merül fel. 

Üdv:hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

bkv bérlet elszámolhatósága

HozzászólásSzerző: zspotorke » csüt. szept. 04, 2008 10:01 pm

Sziasztok!

Elszámolni elszámolhatja szerintem is, de vajon adómentesen teheti -e meg? Szerintem meg nem. Pontosan azért, mert a törvény csak a munkáltató által a munkavállaló részére adott BKV bérletet minősíti annak és mint tudjuk az egyéni vállalkozó nem sorolható be ebbe a kategóriába.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

bkv bérlet elszámolhatósága

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. szept. 04, 2008 11:08 pm

Szia Zsuzsa!

Az adótv. nem a Bkv bérletet írja, hanem a helyi bérletet. Ez pedig nem helyi bérlet lenne, hiszen nem a székhelyén végzi a munkát, hanem más településen, és kizárólag a munka miatt van a bérletre szüksége. Úgyhogy szerintem elszámolhatja minden következmény nélkül. A helyi bérletét nyilván nem számolhatná el, mert nem a váll.tevékenység feltétele.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

bkv bérlet elszámolhatósága

HozzászólásSzerző: M.Éva » pén. szept. 05, 2008 4:02 am

Hogyan jut el Budapestig?

Ha autóval és arra is elszámol költséget, akkor a bérlet már szerintem nem számolható el.

Éva 

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

bkv bérlet elszámolhatósága

HozzászólásSzerző: validitas » pén. szept. 05, 2008 9:50 am

Budapestig eljuthat vonattal, autóbusszal is. Nyilván azért vett bérletet, mert nem autóval jár Budapesten,hiszen akkor a gk.költségeit számolja el, és akkor nem kérdezné a bérletet.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

bkv bérlet elszámolhatósága

HozzászólásSzerző: M.Éva » pén. szept. 05, 2008 10:11 am

Van, aki csak egy parkolóig jön el Pestig (ismert dugók és parkolási gondok...), onnan a tömegközlekedéssel megy tovább!!

Azért kérdeztem, mert akkor a vonat-busz költséggel együtt a bérletet is elszámolhatja szerintem.Mert a munkavégzéshez eljutásra kell.

Azt kell mérlegelni, hogy gazdaságosabb-e a jegynél.Ha a vonattal-busszal egy hónapban pl. 10 munkanap ment (számlák alapján ellenőrizhető), már a bérlet költségkímélő- nem hiszem, hogy büntetnék a költségkímélő megoldást.Megjegyzem a vonatra is olcsóbb a bérlet már fél havi munkanapnál!!

Igazából furcsának találtam,hogy Pestig eljutni (elszámolni) nem gond,csak a városban!

Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 79 vendég

cron