Adófórum

Adózási és számviteli információk

Átalányadó újra

Egyéni vállalkozók

Átalányadó újra

HozzászólásSzerző: Bi.Monika » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Segítség!

Sziasztok. Most került hozzám egy egyéni vállalkozó, aki átalányadót választott. 05.hóban váltotta ki a vállalkozóit, és most hozta.

Az én problémám az átalányadó. Soha ilyet még nem csináltam, ráadásul főállású ev. úgyhogy sürgősen meg kellene az 0858-ast is csinálni, de nem tudom, hogy mi az alapja.

De a legnagyobb gond az, amit végez. Bizományosi rendszerbe értékesít jégkrémet. Ezért kap egyszer jutalékot, valamint a jégkrém értékesítését saját nevére szóló pénztárgépbe értékesíti, és amit eladott, azt kiszámlázza neki a cég.

Úgyhogy nagyon sok a bevétele, és ha jól értelmezem az átalányadót, akkor nagyon rosszul választott. 

Hogyan lehetne megszüntetni az átalányadót.

Ha valahová bejelentik, mint főállásút pár napra, akkor megszünik az átalányadó? és ha igen, akkor egész évre vonatkozólag?

Légyszi segítsetek, és sürgős lenne.

Köszi

 

Bi.Monika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Átalányadó újra

HozzászólásSzerző: Bi.Monika » csüt. júl. 10, 2008 2:27 pm

Szia Mónika!

Jól egymásra találtunk.

Még a járulék bevallás nem tisztázott számomra. Nincs még beadva a 05.hóra a 0858-as. Légyszi írd már meg a  a telefonszámodat, hagy kérdezzek szóban.

Köszönöm

Mónika 

Bi.Monika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Átalányadó újra

HozzászólásSzerző: lujza » pén. júl. 11, 2008 4:10 pm

Segítsetek, jól gondolom-e? HA a Tb járulék alapja nem éri el a minimálbér kétszeresét. pl: 0 e Ft májusban, és júniusban 120 e Ft, akkor májusban 69e Ft után, júniusban meg 120 után fizetem, vagy pedig a júniusban  51 e Ft (120 és a69 különbözete) után. Szóval göngyölíthezek vagy minden hónapban meg kell viszgálni. Köszönöm válaszotokat.
lujza
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Átalányadó újra

HozzászólásSzerző: pseniko » pén. júl. 11, 2008 4:27 pm

Az átalányadós egyéni vállalkozónál mindig figyelni kell a bevételt. A te esetedben ha 120e a TB alapja júniusban és májusban nem volt bevétele, akkor is mind a két hónapban meg kell fizetnie a minimálbér után a járulékot (69e+69e ami 138e Ft két hónapra) mivel a két havi bevétele szerinti járulékalapja ennél kevesebb.

Ha fordított a helyzet májusban a TB-alap 120e, akkor májusban le-TB-z a 120 után, ha júniban nincs bevétel akkor 138-120,  18e Ft után kell a járulékokat befizetni.

A törvény úgy szól az átalányadósnál, hogy éves átlagban legalább a minimálbér után, vagyha az átalányadó alapja több, akkor éves szinten az alapján.

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Átalányadó újra

HozzászólásSzerző: pseniko » pén. júl. 11, 2008 4:33 pm

Ha már átalányadó akkor nekem is lenne egy problémám.

Átalányadós ev kiállított egy számlát telj:2008.05.29.   Számla kelte és fiz.határidő 2008.07.08.  A számla végösszegének felét előre megkapta 2008.06.hóban a saját privát bankszámlájára, a fennmaradó részt pedig 2008.07.08-án bevételi pt.bizonylattal vette át.

Mit csináljak, mert a bankszámláját nem láttam, és   a bev.pt-bizonylatot sem.   Legyen 07.havi az egész bevétel?  EGyébként az egész összeg után megkapta a járulék-csekkeket, tehát ő befizeti az egészet, csak én nem tudom mit csináljak a bevallással.

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Átalányadó újra

HozzászólásSzerző: lujza » pén. júl. 11, 2008 7:48 pm

 

Köszi a válaszod pseniko.

Képzeld hívtam az ügyfélszolgálatot, és a Pestiek mondták, hogy májusban 69 e Ft után fizessek, júniusban meg a 120 e ft után. Minden hónapban kell vizsgálni a bevételt és nem átlagot kell nézni. Azt mondták, hogy ez logikus is, meg nem baj, ha több után fizeti, mert az neki nyugdíj alap, és táppénz alap is. OK Köszi)))

Amúgy ugye nekik is kell negyedévente 4% különadót fizetni. 

A bevételt én úgy számolom (mivel pénzszemlélet) amelyik hónapban megkapta az összeget, abban a hónapban az az x ft bevétel, és azután számolom a tb járulékot.  

lujza
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 103 vendég

cron