Adófórum

Adózási és számviteli információk

Gyet mellett ev||mv

Egyéni vállalkozók

Gyet mellett ev||mv

HozzászólásSzerző: pseniko » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Mindig beleakadok a problémás esetekbe. Gyet-en lévő anyuka kiváltotta a vállalkozóit, fizetjük a minimálbér utáni járulékokat. 4 órás állást ajánlottak neki. Elvállalhatja-e szerintetek? Ha igen akkor mint ev. milyen járulékokat kell utána fizetni?

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Gyet mellett ev+mv

HozzászólásSzerző: HIDNA » kedd jún. 05, 2007 4:53 pm

Szia! Úgy tudom a 4 órás munkaidő belefér a GYET-be. Az egyéni vállalkozói járulékot úgy kell fizetni, mint edddig, mert nincs meg a heti 36 órás munkaviszonya. Klári
HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Gyet mellett ev+mv

HozzászólásSzerző: gerine » kedd jún. 05, 2007 9:05 pm

Sziasztok. Szerintem a Gyet biztosításban töltött jogviszonynak számít, s mint ilyen, csak a vállalkozói kivét után kell  járulékot fizetni, nem pedig a minimálbér után. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy a Gyet mellett vállalkozhat-e abban az esetben is, ha a telephelye nem a lakásán van. Üdv .Geriné
gerine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Gyet mellett ev+mv

HozzászólásSzerző: HIDNA » szer. jún. 06, 2007 2:01 am

Nekem is van egy ilyen vállalkozó ügyfelem. Személyesen jártam utána a járulék fizetésnek. Ezért is mertem leírni a fentieket. Nincs kikötve a tevékenység végzésének helye, csak kimondottan a munkidő van korlátozva. Az egyéni vállalkozónál a munkaidő nem mérhető,ezért ennek végzése nem jelent problémát. Klári
HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Gyet mellett ev+mv

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. jún. 06, 2007 5:51 am

Gyet-en lévő anyuka maximum 4 órás munkát vállalhat. A fenti esetből viszont az tünik ki, hogy mint vállalkozó, aki a minimálbér után fizeti a járulékait, már ezzel ezt ki is merítette. Klári is írta, hogy az egyéni vállalkozónál a munkaidő nem mérhető, az akár 4- akár 8 órának is felfogható. Kérdés egy esetleges ellenőrzés hogyan viszonyul hozzá.

Az egyetlen megoldás lehet esetleg, hogy ha a munka otthon végezhető, mert akkor esetleg kivédhető, hogy máshol dolgozik. Mivel a törvény szerint: a gyermeknevelési támogatásban részesülő személy kereső tevékenységet napi 4 órát meg nem haladó időtartamban folytathat, vagy időkorlátozás nélkül, ha a munkavégzés otthonában történik.

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Gyet mellett ev||mv

HozzászólásSzerző: KovacsJ » szer. jún. 06, 2007 6:31 am

Nem csak GYES mellett lehet dolgozni? Kovácsné

KovacsJ
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Gyet mellett ev||mv

HozzászólásSzerző: pseniko » szer. jún. 06, 2007 3:17 pm

Szia! Nem. GYET mellett is lehet dolgozni, de míg GYES mellett akár napi 8 órás munkaviszonya is lehet, GYET mellett csak max napi 4 órát lehet dolgozni.   Enci
pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Gyet mellett ev||mv

HozzászólásSzerző: pseniko » szer. jún. 06, 2007 3:25 pm

Akkor szerinted a GYET melletti vállalkozónak lehet napi 4 órás munkaviszonya?    Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Gyet mellett ev+mv

HozzászólásSzerző: HIDNA » szer. jún. 06, 2007 4:00 pm

Véleményem szerint igen, de ha teljesen meg akartok nyugodni, a GYET-en lévő egyeztessen az ellátást folyósítóval. Klári
HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Gyet mellett ev||mv

HozzászólásSzerző: pseniko » pén. jún. 08, 2007 7:57 am

HIDNA tanácsára felhívtam az ellátást folyósítót, és az a választ kaptam, hogy GYET mellett egyéni vállalkozó is létesíthet max napi 4 órás munkaviszonyt.   A kitétel az hogy otthonától távol max napi 4 órás munkaviszonyt létesíthet.    Enci
pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 105 vendég