Adófórum

Adózási és számviteli információk

Őstermelő- 0753

SzJA

Őstermelő- 0753

HozzászólásSzerző: Zskovács » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!
Nagyon gyenge vagyok őstermelőből, segítsetek egy picit, nem tudom, hogy jól csináltam-e?
Két részletben adom meg a kérdést, mert olyan sokat sikerült feltennem.
Munkaviszony mellett őstermelő, nyilatkozata szerint rendelkezik 20%-nak megfelelő költségszámlával.
Bevétele közel 1 millió Ft, kapott földalapú támogatást, és hízott bika után is támogatást, így az össz. éves bevétele 1400 e Ft.
Semmit nem fizetett (vallott) évközben, a tényleges jövedelme a 3. negyedévben keletkezett, de a támogatás miatt, a többi negyedévben is volt bevétele.
Visszaigényelte a VPOP-tól a gázolaj jövedéki adóját, de nem látok semmilyen nyilvántartást a gázolaj felhasználásról (útnyilvántartásra gondolok).
A gázolaj költségként elszámolható? Milyen összegben, ha kapott jövedéki adó visszatérítést? Ez a visszatérítés esetleg bevételnek minősül?
Mit kellett volna tenni év közben? Van egy "Értékesítési betétlapja", ami tök üres, ez szolgált volna arra ugye, hogy negyedévenként a bevétel 5%-a után fizesse legalább a 15 % EHO-T?
Zskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Őstermelő- 0753

HozzászólásSzerző: Zskovács » hétf. máj. 12, 2008 8:34 am

Kitöltöttem a 0753-13-as lapot- az egyszerűsített bevallási nyilatkozatot - 303-as sor az össz bevétel, 305-ös, 306-os a támogatási összegek kiemelve a 303-as sorból.
A bika-támogatás papírjainál semmi nem utalt arra, hogy fejlesztési támogatás lenne, ezért a 304-es sorba nem írtam semmit.
310-ben nyilatkoztam, hogy 0703-ra nem kötelezett.
A 09-es lapon pedig "besűrítettem" a bevételét a 3. negyedévre (bár lehet ezt szét kellene szednem), és az össz. bevétel 5%-a után bevallottam az 15%-os EHO-t, a 255-ös sorban.
A kérdéseim: A jövedéki adó visszatérítés bevétel? A gázolaj bruttó összege a költség?
Kapott felvásárló cégtől hivatkozva a 25/2004 FVM. rend.re 10 e Ft támogatási összeget, ez normál bevétele, ugye?
A deminimis támogatáshoz van köze ezeknek a támogatásoknak, mert egyik határozat sem utal rá?
Kicsit zagyva voltam, de azért remélem megválaszolható egy-két kérdés.
Köszi előre is.
Zsuzsa
Zskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Őstermelő- 0753

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » hétf. máj. 12, 2008 9:52 am

Szia! Szerintem a 13-as tábla sorait helyesen töltötted ki, a tételes költségelszámolást alkalmazó őstermelőnek 4millió forintig nem kell fizetni Szja előleget, így %-os EHO-előleget sem , ezért nem probléma, hogy évközben nem fizetett. A 9-es tábla f oszlopába írd a kötelezettséget. A gázolaj utáni jöv.adó visszatérítés bevétel, de a számlákat is el lehet költségként számolni, a 10e Ft. is bevétel. Úgy tudom a támogatásoknál , ha deminis, akkor azt közlik a határozaton. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Őstermelő- 0753

HozzászólásSzerző: Zskovács » hétf. máj. 12, 2008 10:01 am

Szia Mária!

Nagyon köszönöm a mindenre kiterjedő válaszod. Nem mertem odaadni nekik a bevallást, míg valaki meg nem erősíti.

Javítanom is kell benne, mert a jövedéki adó visszatérítést kihagytam a bevételek közül.

Mégegyszer köszi,

Üdv. Zsuzsa

Zskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég