Adófórum

Adózási és számviteli információk

Közüzemi dij továbbszámlázása

ÁFA

Közüzemi dij továbbszámlázása

HozzászólásSzerző: theodora77@freemail.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kérdésem lenne az olvasókhoz, hogy augusztus havi közmü dijjat (15 %) aminek teljesités időpontja szeptembet 5. tovább kell számláznom a bérlő felé. 

Kérdés:
- Nem tudom hogy 15 % vagy 20%-al?
- Illetve mi a teljesités időpontja a továbbszámlázásánál?

Az én megállapitásom, hogy szeptember a teljesités időpontja, és 20% az adó mérték! Jól gondolom-e? Köszönöm.
theodora77@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Közüzemi dij továbbszámlázása

HozzászólásSzerző: madora100 » csüt. okt. 12, 2006 9:35 pm

Theodora!

Ha augusztus havi közüzemi díjat számlázol tovább, akkor még a régi adómértékkel kell azt megtenned annak ellenére, hogy a közüzemi számla fizetési határideje szept.5-e.(ez egyben a számlában szereplő áfa levonhatóságának az időpontja is.) 

 

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Közüzemi dij továbbszámlázása

HozzászólásSzerző: verebélyi » pén. okt. 13, 2006 4:57 am

A közüzemi díjak továbbszámlázásánál az első kérdés az, hogy közvetített szolgáltatásról van szó (saját nevedben, de más javára rendeled meg, ez a külön mérőóra esete), vagy egy társszolgáltatásról. Az utóbbi az az eset, amikor például a bérleti díj mellé leszámlázol rezsidíjat is, de azt nem tényleges fogyasztás alapján, hanem valamilyen szerződésben meghatározott átalány alapján. Ez a mérőóra nélküli eset.

Az utóbbinál egyszerű, mert minden, a főszolgáltatáshoz kapcsolódó szolgáltatás a főszolgáltatás áfa kulcsát veszi fel. Az előbbi példa alapján tehát ha a bérleti díjat áfásan számlázod, akkor ugyanazzal az áfa kulccsal a rezsit is, ha tárgyi mentesen, akkor a rezsit is tárgyi mentesen.

Ha a közvetített szolgáltatás esete áll fenn, akkor pedig az áfa kulcs meghatározásánál figyeld azt, hogy neked hogyan számlázták le. Ha azt még 15%-kal, akkor valószínűleg azért, mert az időszak részben akár, de szeptember 1 elé esik (igaz ez az augusztusi díjakra, bár ezek a szolgálatások jellemzően nem a hónap első és utolsó napja közé esnek). Ekkor neked is 15%-kal kell továbbszámlázni.

verebélyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Közüzemi dij továbbszámlázása

HozzászólásSzerző: Rózsa72 » pén. okt. 13, 2006 5:46 am

Sziasztok!

Csatlakozom előttem szólóhoz!

Nézd meg neked, milyen kulccsal számlázták ki! Ha 15% kulccsal te is számlázhatod ezzel a kulccsal.

Amihez ez a számlázási mód tartozik a szolgáltatás igénybevételének időszakát kell figyelembe venni!

Nézz meg egy ilyen közüzemi számlát ( víz,gáz ), ott is ez szerepel. 08.01-08.31. időszaki felhasználás és 09. havi teljesítési dátummal szerepel a számla!

Üdvözlet                Ildikó

Rózsa72
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Közüzemi dij továbbszámlázása

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » pén. okt. 13, 2006 10:06 am

A teljesítés időpontja az ellenérték fizetésétől függ. Az ÁFA kulcs pedig az adott időszaktól. Ha a kifizetés augusztusi teljesítés után történik, akkor 15% az ÁFA. Ha Te is augusztusit számlázol tovább, akkor az általatok szerződésben megjelölt fizetési határidővel kell a teljesítés dátumát írni, de az ÁFA kulcs 15%.

Tulajdonképpen ugyanaz az összeg és az ÁFA kulcs.

Ha csak bérleti díjat számlázol, ugyanazzal az SZJ számmal és ÁFA kulccsal, akkor ugyanúgy mint eddig.

Így tehát sajnos nem tudlak megerősíteni, de ha gondolod utánnanézhetsz a módosító törvény 228.§ (6)-ben.

Üdvözlettel: Gyergyói István

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Közüzemi dij továbbszámlázása

HozzászólásSzerző: theodora77@freemail.hu » pén. okt. 13, 2006 11:30 am

köszönöm,hogy segitettetek, bérleti dij számlázás nem tartozik hozzá, mivel többen vagyunk egy épületen belül bérlők külön külön, csak a mi üzletünkben van a főmérő közüzemi óra és nekünk kell átszámlázni a többi üzletnek. 15% áfa kulccsal számláztam tovább szeptemberben mivel augusztus az időszak telj.időpont 09.05. amit befogadtam és ezt számláztam tovább 09.05-vel feltüntetve a amérőállás 08.havi időszakát. De a válaszokból megerősitettetek, hogy talán jól csináltam .mindenkinek köszönöm és jó hétvégét kivánok.

 

theodora77@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég