Adófórum

Adózási és számviteli információk

0753 javítása elektronikusan

Elektronikus bevallás

0753 javítása elektronikusan

HozzászólásSzerző: kovigabi54 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Kaptam az APEH-től egy levelet,hogy tartalmi hibás az egyik adóbevallás, azóta jártam bennt ,mert a hibát nem írták le ma meg akartam csinálni a javító bevallást, de azt irja ki,hogy a bejövő file-szintaktikai ellenőrzése sikertelen--- felhívtam ,a 189 hívószámot,hogy mi van, azt mondta,hogy valamit buheráltak rajt a hétvégén és csak java titkosítással tudom elküldeni, én ezt még nem csináltam ,véleményetek szerint ha emegyek holnap kézzel is megjavíthatom? Vagy várjak hátha az egyszerűsítettel is meg tudom majd csinálni?Vagy mit javasoltok?

 

Üdv:Gabi

kovigabi54
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0753 javítása elektronikusan

HozzászólásSzerző: markne » hétf. márc. 31, 2008 5:30 pm

Szia, Gabi!

Valamit változtattak tényleg, de én a Sun Java-val fel tudtam tölteni az SZJA bevallást ma. Igaz, elfogadó nyugtát még nem kaptam, de a beérkezést a tárhelyen megtaláltam és arról az értesítés is megérkezett.

 Ha eddig mindíg egyszerűsitett feltöltéssel küldted el a bevallásokat és nincs letöltve a Java kisalkalmazás, felajánlja a letöltést. Eligazít, hogy honnan és hogyan kell letölteni.

Én megpróbálnám a helyedben, elrontani nem tudod, ha nem sikerül, még mindíg megmarad a lehetőséged az egyéb módon való javításra.

Lehet, hogy holnap már valamit az APEH honlapján is írnak róla, hogy mi változott. Én csak annyit észleltem, hogy a Java más formában jelentkzett, mint eddig, mikor beléptem az "adó és járulékbevallás" menűpontba.

 

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0753 javítása elektronikusan

HozzászólásSzerző: kohnmari » hétf. márc. 31, 2008 8:54 pm

Sziasztok!

Ma nálam sem működött a feltöltés, délután felhívtam a 189-et. Azt a választ kaptam, hogy a karbantartás miatt a régi javaval nem működik, töltsem le a www.java.com-ról az új javát. Így már sikerült elküldenem, a nyugta most érkezett meg.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0753 javítása elektronikusan

HozzászólásSzerző: kovigabi54 » kedd ápr. 01, 2008 1:59 pm

Sziasztok !

Ezt nekem is elmondta a189 de mivel a java angol nyelven van ,és én nem beszélek úgy,nem nagyon tudom mit is kéne letöltenem,én eddig az egyszerűsített feltöltést használtam mindig habár van java letöltésem,de ez már régi igy újat kéne letöltenem,meg az ebev 2006 javás változatát is meg minden jav ás változatot, de a javító bevallást meg már el kéne küldenem ,segítségem pedig nincs.Habár a javítás két db nulla,de félek hogy megbüntiznek a 8 nap már lejárt.De köszi talán bemegyek személyesen.De mindjárt itt a 0858 ideje is ha azt sem tudom igy egyszerűsítettel feltölteni akkor kell valakit hívnom.

Köszi a segítséget.

 

Üdv:Gabi

kovigabi54
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0753 javítása elektronikusan

HozzászólásSzerző: kovigabi54 » kedd ápr. 01, 2008 2:12 pm

Sziasztok!

Kár volt izgulnom ,ma sikerült az egyszerűsítettel feltölteni, így köszi a segítséget de állandóan izgulok,mert hát nem vok a számítástechnika ördöge,meg minden ilyen letöltési nyavalya angolul van írva, és én még az orosz  nyelvet tanuló nemzedék vok./habár már az is a múlté/

 

Üdv:Gabi

kovigabi54
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég