Adófórum

Adózási és számviteli információk

Üzlet nyitás

Egyéni vállalkozók

Üzlet nyitás

HozzászólásSzerző: pseniko » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Üdv!   Ügyfelem irószer, háztartási eszköz üzletet szeretne nyitni. Üzlethelyisége lenne.  Hogyan álljunk hozzá, milyen engedélyek kellenek, hova kell mennie ...  .  Előre is kösz.   Enci
pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Üzlet nyitás

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. máj. 31, 2007 1:04 pm

Szia!

Én úgy tudom, hogy az ehhez kapcsolódó engedélyeket az illetékes Önkormányzattól kell beszerezni. (pl. működési engedély, de hogy ezen kívül van-e még más is, azt az önkormányzat úgy is tudja). Egyéni vállalkozó vagy cég? Ha nincs a vállalkozási körében ez a tevékenység, akkor szerintem erre a TEÁOR-t is meg kell kérnie. Ha egyéni, azt is az önkörmányzattól, ha cég, akkor cégbíróság. Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Üzlet nyitás

HozzászólásSzerző: garbo50 » csüt. máj. 31, 2007 1:20 pm

Szia!

Az üzlethelyiség hivatalosan is üzlethelyiség?- ha nem, üzletté kell nyilváníttatni. Először az önkormányzatnál a vállalkozói igazolvány kiváltása. A szakhatósági eljárásokra is szükség van, tűzvédelem, érintésvédelem ,  ezek meglétével az ÁNTSz ad engedélyt az üzletnyitásra.

Egyelőre ennyi jut eszembe, ha még lesz valami jelentkezem.

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Üzlet nyitás

HozzászólásSzerző: pseniko » pén. jún. 01, 2007 11:24 am

Sziasztok!   Legutóbbi infóm szerint olyan üzlethelységet bérelne, amelyben már valamilyen kereskedelmi tev-t folytattak. Egyéni vállalkozóról van szó és úgy néztem, hogy lényegében ügynöki tev-re van kiváltva. Ha jól sejtem jelen esetben váll-ig-t is kell módosítani az írószer, .. , kisker. miatt. (Ha meg nincs ilyen ker. végzettsége, akkor kell lennie olyan alkalmazottnak akinek van).

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Üzlet nyitás

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » pén. jún. 01, 2007 1:46 pm

Szia! Jól gondolod a vállalkozói igazolványba fel kell venni ezt a tevékenységet, amennyiben a vállalkozónak nincs meg a ker. végzettsége, akkor szakképzett alkalmazottat kell felvenni. Az  üzlethelyiséget, ha korábban is  kereskedelmi  céllal működtették, akkor ezzel már  nem  kell foglalkozni,  ez általában  a bérbeadó feladata. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 90 vendég

cron