Adófórum

Adózási és számviteli információk

ingatlanértékesítés áfája

Elektronikus bevallás

ingatlanértékesítés áfája

HozzászólásSzerző: erzsi50 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tisztelt Fórumtársak!

Van "A" és "B" Bt, kik között egy telephely eladás történik. ( A tulajdonjog több mint két éves)

Tegyük fel A Bt  alapban áfás, és ezen ingatlaneladásánál is az áfát választotta. ( Ezt bejelenti a T08AFA-T)

B bt a vevő, aki szintén áfás.

Jól gondolom-e a következőket:

1/ A bt a B bt-nek kiszámlázott telephely eladásról egy fordított áfás számlát állít ki- ráírja, hogy az áfát a vevő fizeti?

2/ B bt felszámítja az áfát, és mivel a gazdasági tevékenységéhez vásárolta vissza is igényelheti??

3/ Vagy nem kell az ingatlan eladásról bejelentést tenni az "A" Bt-nek mivel úgy is áfás, hanem kiállít egy áfás számlát mint régen?? Vagy csak akkor kell bejelenteni az ingatlaneladást külön, ha sorozatos??

Nagyon várom a véleményeteket!

Köszönettel:

Erzsi 

erzsi50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

ingatlanértékesítés áfája

HozzászólásSzerző: melcsi62 » vas. feb. 10, 2008 2:04 pm

A sorozatosság az a magánszemélyeknél van.  Egyébként jól gondolod, ha az eladó ÁFA körösséget választott az ingatlaneladásokra és a vevő is olyan ÁFA alany, akitől egyébként ÁFA fizetés elvárható, -a leírtak alapján a te vevőd ilyen - tehát fordított. Szerintem.
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

ingatlanértékesítés áfája

HozzászólásSzerző: simke » vas. feb. 10, 2008 2:26 pm

 Sziasztok.

Bemásolom a dr Fazekas Alexandra elóadásának diáját. Szerintem pont idevág. 

b) Fordított adózás
142. § -
Fordított adózás alá esik:
Belföldi adóalanyok közötti ügyletben
Az építési szerződés alapján történő ingatlanátadás, valamint a „normál” ingatlanértékesítés akkor, ha az adott ingatlan értékesítése adómentes lenne, de az értékesítő választotta az általános szabályok szerinti adózást (mindezekből következik, hogy az új ingatlanokra, illetve a beépítés alatt álló ingatlanokra a fordított adózás nem alkalmazandó)
Az ingatlanbérbeadás nem esik fordított adózás alá!!!

Ezáltal csak megtudom erősíteni Melcsit.

Más: Ha valaki jelentkezne, aki fel tud jutni az adoforum.extra.hu-ra, akkor eljutattnám neki ezt az elóadást  e-mail-ben, hogy ott is szerepeljen. 

Üdv Etus 

 

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ingatlanértékesítés áfája

HozzászólásSzerző: validitas » vas. feb. 10, 2008 2:32 pm

Szia!

Ő fel tudja tenni: nagy.andrea2@freemail.hu. Kérjük meg.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ingatlanértékesítés áfája

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. feb. 10, 2008 2:38 pm

Szeretném megkérdezni, hogy a régi számlatömbök selejtezésére van-e valakinek formanyomtatványa? Ha igen azt is jó lenne feltenni. Köszi Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ingatlanértékesítés áfája

HozzászólásSzerző: simke » kedd feb. 12, 2008 6:58 am

Szia Böbe!

Én már 10-én elküldtem erre az e-mail cimre egy levelet, hogy ki vagyok és mit akarok, de azóta sem jelzett vissza. Jó a cím? Ő is adófórumos? Üdv Etus 

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég